Барселона разцъка Осасуна само за 3:0 (видео)

23:39
Отборът на Осасуна загуби домакинството си на шампиона Барселона с 0:3 в мач от 14-я кръг на испанската Примера дивисион.

Каталунците преживяха истинско приключение, за да успеят да достигнат на стадион "Рейно ди Навара" в Памплона, тъй като в Испания има стачка на авиодиспечерите и в страната е образуван транспортен хаос. В крайна сметка се реши мачът да започне с 45 минути закъснение, за да имат време футболистите на гостите да проведат загряваща тренировка.

Много хубава атака на гостите в 5-а минута завърши с прострелно подаване на Педро към Давид Вия, но на нападателят не достигна една крачка, за да засече топката от непосредствена близост. Малко след това грешка на Виктор Валдес създаде сериозна опасност пред вратата на Барса, но Пуйол се намеси решително и я предотврати. В 13-а минута Педро спъна Хуанфран в собственото си наказателно поле,но дузпа за Осасуна не бе отсъдена. Малко след това Валдес се обърна и подаде топката на нападателя на домакините Фернандо Сориано, който обаче се стъписа и не успя да прехвърли стража на Барса. Хубава атака на гостите в 24-а минута не бе завършена добре от Давид Вия. Две минути по-късно Лионел Меси даде изключително красив пас към Педро, който от близко разстояние реализира за 1:0 за Барселона. Веднага след това комбинация между Вия, Педро и Меси завърши с удар в гредата на аржентинеца.

Пет минути след началото на втората част много чисто положение за гостите пропусна Давид Вия, който стреля неточно с десния крак. Масуд от състава на Осасуна пробва да изненада Валдес с техничен удар в 55-а минута, но вратарят на каталунците внимаваше и улови сигурно. Точно 10 минути по-късно Давид Вия изведе чудесно Меси, който със завиден спринт стигна до стрелкова позиция и с левия крак простреля Рикардо за 2:0 за Барселона. В 75-а минута Давид Вия се озова сам срещу Рикардо Лопес, но стражът на домакините се справи, след като играчът на Барса стреля не достатъчно добре. Осем минути преди края на срещата Меси бе фаулиран в наказателното поле на домакините и Барса получи правото да изпълни дузпа. Аржентинецът сам застана зад топката и реализира,като оформи крайното 3:0 за каталунците.

Стартови състави:

Осасуна: Рикардо, Нелсън, Серхио, Флано, Монреал, Пунял, Некунам, Хуанфран, Масуд, Камуняс, Сориано

Барселона:  Валдес, Алвеш, Пике, Пуйол, Абидал, Бускетс, Шави, Иниеста, Педро, Меси, Вия

Осасуна - Барселона 0:3
0:1 - Педро, 26\'
0:2 - Меси, 65\'
0:3 - Меси, 83\' д.