Шалке наказа грешките на Байерн и взе трите точки

21:19
Шалке 04 победи Байерн Мюнхен с 2:0 в мач от 15-я кръг на германската Бундеслига.

Началото на срещата бе доста динамично, като и двата отбора не спираха да търсят разнообразни атаки към противниковата врата. В 28-а минута добра комбинация между Марио Гомес и Франк Рибери доведе да изстрел на французина с левия крак, но топката не срещна целта. Три минути по-късно Марио Гомес изпусна чисто положение за откриване на резултата, след като получи центриране от Рибери, но нападателят стреля покрай вратата на домакините. Малко след това стражът на Шалке извади страхотен шут на халфа на гостите Тони Кроос. Невероятен нов пропуск направи Тони Кроос минути след това, когато остана сам срещу вратаря на Шалке Мануел Нойер, но не успя да го преодолее. Секунди след това Швайнщайгер разтресе и страничната греда на домакините. До краяна полувремето не се случи нищо по-интересно и двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

Второто полувреме на срещата отново започна с лек превес на баварците, които търсиха головите положения по-активно. Точно в 58-а минута обаче Раул Гонзалес се пребори за една топка с Брено, след което последва карамбол, а след него мощен изстрел от упор Хосе Мануел Хурадо откри резултата. 10 минути по-късно Шалке вече водеше с 2:0, след като Бенедикт Хьоведес първо стреля с глава, топката се върна при него след като се отби в страничната греда и той реализира от непосредствена близост. Марио Гомес направи страхотен пропуск в 84-а минута, когато получи пас от Рибери и останал сам срещу Нойер стреля много неточно над вратата.

Стартови състави:

Шалке 04: Нойер,Учида, Хьоведес, Метцелдер, Шмитц, Хурадо, Клуге, Ракитич, Еду, Хунтелаар, Раул