Волфсбург и Вердер поделиха по точка след две пропуснати дузпи

18:19
В една от най-интригуващите срещи от 15-ия кръг на германската Бундеслига Волфсбург и  Вердер Бремен поделиха по една точка след 0:0 и две пропуснати дузпи на "Фолксваген Арена". Първо Торстен Фрингс пропусна от бялата точка за гостите, а три минути по-късно това стори и босненският голмайстор на домакините Един Дзеко.

На хлъзгавия терен във Волфсбург двата тима започнаха равностойно, като в началните минути играта бе съсредоточена в центъра. В 9-ата минута домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар в близост до границата на наказателното поле на Вердер. Бразилецът Диего стреля директно във вратата, но стражът на “бременските музиканти” Тим Вийзе боксира. Последва контраатака за гостите, при която Баргфреде стреля опасно, но покрай вратата на “вълците”. В 15-ата минута Диего бе изведен на удобна позиция отдясно в наказателното поле на Вердер и стреля, но ударът му бе отразен с вещина от Вийзе. Привидно “вълците” взеха инициативата в тези минути, но “бременските музиканти” отговаряха с опасни контраатаки, при една от които в 18-ата минута Барзали изчисти в корнер опасно центриране отдясно. При следващата контраатака на гостите в 29-ата минута австрийският национал Марко Арнаутович демонстрира висша класа, като майсторски финтира бранител и след това стреля силно от много малък ъгъл отдясно, но Беналио бе на мястото си изби в корнер. Две минути по-късно при нова атака на Вердер Марко Марин стреля от непосредствена близост, но слабо в ръцете на Беналио. В 33-ата минута Жосуе стреля опасно отдалеч, но ударът му бе уловен от стража на гостите Вийзе. Минута преди края на първата част при поредна контра на гостите Хънт изведе зад отбраната Арнаутович, който обаче бе в положение на засада.

\"\"

След почивката в 49-ата минута Арнаутович стреля от пряк свободен удар право в стената на домакините и опасността пред вратата на Диего Беналио бе предотвратена. В 55-ата минута “вълците” отговориха с удар на Манджукич от далечна дистанция, но Вийзе улови без проблеми коженото кълбо. В 62-ата минута Саша Рийтер от домакините центрира по земя отдясно, но Манджукич бе изпреварен от бранител на Вердер и не можа да засече кълбото в мрежата от 3 метра. При наглед напълно заспала игра и нищо интересно, което да се случва на терена, в 74-ата минута Филип Баргфреде от гостите бе повален от двама бранители в наказателното поле и главният съдия Денис Айтекин посочи бялата точка. За топката застана Торстен Фрингс, който стреля силно в долния десен ъгъл, но вратарят Диего Беналио реагира блестящо и парира удара, след което топката се удари в напречната греда, а след излезе и в корнер. В ответната атака съдията пък отсъди 11-метров наказателен удар и в полза на Волфсбург за нарушение на Себастиен Прьодъл срещу Един Дзеко. Потърпевшият босненец се нагърби изпълнението на дузпата и също пропусна, след като стреля високо над вратата. В интерес на истината и двете дузпи бяха доста спорни и може би съвсем справедливо не бяха реализирани. Уникален шанс се откри пред Вердер да поведе в резултата в 83-ата минута, когато Марко Марин изведе съименника си Арнаутович очи в очи с Беналио. Ударът на австрийския нападател обаче бе отразен с чудесна изява от страна швейцарския страж на “вълците”. Изглежда съдбата бе решила в този мач да няма голове и точно така се и случи, тъй като в заключителните минути нов силен удар на Хънт отблизо бе отразен с мигновена реакция от Диего Беналио.

След ремито днес Волфсбург събра актив от 17 точки и е на 13-о място във временното класиране, докато Вердер Бремен има 19 точки и преди изиграването на последните 3 мача от кръга заема 10-ата позиция в подреждането.

Стартови състави:

►Волфсбург (4-5-1): Беналио – Пекарик, Барзали, Кяер, М. Шефер – Жосуе, Чигерчи, Рийтер, Диего, Манджукич – Дзеко (к.). Резерви: Хитц, Мадлунг, Каленберг, Дежага, Зиани, Хасебе, Сисеро
Старши треньор: Стив Макларън

Вердер Бремен (4-5-1): Вийзе – Фритц, Мертезакер, Прьодл, Пасанен – Баргфреде, Фрингс (к.), Шмидт, Хънт, Марин – Арнаутович. Резерви: Милитц, Йенсен, Кроос, Хюсейнович, Вагнер
Старши треньор: Томас Шааф