Лацио подчини \"нерадзурите\" на Рафа в зрелищно дерби (видео)

23:40
Лацио победи Интер с 3:1 като домакин в среща от 15-я кръг на Серия А.

"Орлите" започнаха мача на високи обороти и се опитаха да атакуват най-често по левия фланг, за да поставят под напрежение младия Наталино, който играеше като десен бранител за "нерадзурите". 18-годишният защитник стабилно се справяше с набезите на Сарате, Раду и Ернанес, но той бе единственото позитивно явление в представянето на миланския тим.

Футболистите на Лацио си подаваха уверено топката и доминираха в центъра на терена, а централната им двойка бранители без проблем обезличаваше единствения нападател на Интер Горан Пандев.

В средата на първата част след центриране на Ернанес отляво Флокари насочи топката с глава към долния ляв ъгъл на Кастелаци, като вратарят направи страхотно спасяване, а при добавката Маури бе спрян от Санети, който изби в корнер.

Все пак в 25-а минута Биава проби отбраната на гостите. Сарате центрира от корнер, Ернанес стреля с глава, Кастелаци отрази удара, но Биава бе оставен непокрит в близост до голлинията и централният защитник чукна топката в празната врата - 1:0.

До края на полувремето футболистите на Интер успяха да застрашат вратата на Муслера на два пъти. Първо в 33-а минута Снайдер изпълни добре пряк свободен удар от над 30-метра и вратарят на домакините трябваше да боксира топката, която летеше във вратата му. Шест минути по-късно резервата Тиаго Мота, който бе влязъл на мястото на Станкович, отправи силен шут от около 30 метра, но отново Муслера показа класа и спаси.

В началото на второто полувреме Интер опита да натисне своя опонент, но още в 51-а минута Лацио заби втори гол след прекрасна контраатака. Ернанес хвърли дълъг пас към Сарате, който преодоля неопитния Наталино и с левия крак стреля покрай Кастелаци за 2:0.

В следващите минути бранителите на "нерадзурите" изглеждаха доста объркани и на няколко пъти Флокари и Сарате получаваха възможност да отбележат и трето попадение, но късметът помогна на гостите в тези ситуации.

Интер се посъвзе от втория шамар и започна отново да притиска своя опонент. Петнайсет минути преди края на мача Снайдер пусна хоризонтален пас за Пандев на границата на пеналта. Македонецът овладя добре топката, нахлу в пеналта и пробва удар, бранител изби, но топката пак попадна в Пандев, който с удар по диагонал с левачката преодоля Муслера за 2:1.

Две минути по-късно Горан Пандев отново получи добра възможност да шутира към вратата, но този път топката премина встрани от гредата.

В 85-а минута Кордоба получи възможност да шутира към вратата на домакините от границата на малкия пеналт, но Муслера прояви брилянтен рефлекс и спаси.

Минути преди края Ернанес уби интригата в мача, отбелязвайки прекрасно попадение след силен шут от пряк свободен удар от границата на наказателното поле. Бразилецът шутира в ъгъла, защитаван от Кастелаци, но топката рикошира от футболист в стената на Интер и заблуди стража, който направи отчаян плонж, но бе напълно безпомощен.

Така Лацио събра 30 точки и се изравни на върха с лидера Милан.