Виляреал разсипа Динамо Загреб, хърватите отърваха разгром

23:55
Виляреал победи Динамо Загреб с 3:0 у дома в мач от Група "D" в Лига Европа.

"Жълтата подводница" тотално надигра съперника си и заслужено стигна до успеха.

В 25-а минута Джузепе Роси бе съборен в наказателното поле на хърватите и реферът посочи бялата точка. Италианският нападател реализира дузпата и домакините поведоха. През първото полувреме Виляреал имаше още 2-3 много добри ситуации за второ попадение.

След почивката надмощието на испанците бе още по-осезаемо. В 63-а минута Рубен бе изведен сам срещу вратаря на Динамо Загреб и покачи на 2:0. В 80-а след грешка в защитата на гостите Нилмар подаде на Роси, който с прецизен удар по земя отбеляза трети гол. Три минути преди края на редовното време Сена пропусна дузпа.