Порто обърна Рапид във Виена, Фалкао изригна с три

21:50
Порто победи Рапид Виена с 3:1 като гост в мач от група "L" на Лига Европа.

Португалският гранд си гарантира първото място в потока, а хеттрик за успеха вкара Фалкао.

Предвид тежките метеорологични условия, футболът на "Ернст Хапел" почти липсваше в началото на срещата. Борбата и единоборствата преобладаваха, а техничният отбор на "драконите" се чувстваше крайно некомфортно на заснежения терен. Това допълнително увеличаваше шансовете на домакините – определено по-здравият физически състав. В 19-а минута след центриране отляво Гантнер плонжира и засече топката с глава, но стражът на Порто отрази. Пет по-късно и вратарят на Рапид се прояви и изби хубав удар на Фалкао. Постепенно гостите овладяха инициативата, задържаха се трайно в половината на австрийците, а Фалкао и Варела пропуснаха много добри възможности да открият резултата. Малко нелогично обаче, до гол стигнаха футболистите на Рапид. След центриране и грешка на Елтон, Тример прати топката във вратата на Порто. Секунди по-късно Варела можеше да изравни, но останал сам срещу Хедл би в аут. В 42-а обаче Фалкао не сгреши. Нападателят излезе очи в очи със стража на Рапид и вкара за 1:1.

През второто полувреме условията за игра се подобриха, но качеството на игра не особено. Мачът бе равностоен, а опасните положения пред двете врати почти липсваха. До края на срещата Порто бе отборът, който повече търсеше победата. "Драконите" създадоха няколко опасни ситуации пред Хедл, но не успяха да стигнат до чистите ситуации от последните минути на първата част. Въпреки това в 85-а минута след ниско центриране по земя отляво Хедл сгреши и Фалкао от няколко метра прати топката във вратата. Две по-късно мачът окончателно бе решен, след като вратарят на Рапид не изби добре далечен удар, Фалкао притича и оформи своя хеттрик.