Спортинг надви Лил и спечели битката в група С

21:33
Спортинг Лисабон победи Лил с 1:0 като домакин в среща от група С на Лига Европа.

Домакините се настаниха в половината на своя опонент и с опитаха да вкарат ранен гол, като в 11-а минута след добро центриране към Полга, защитникът нацели напречната греда на Лил.

Португалците настойчиво опитвахада пречупят противниковата отбрана и в 27-а минута Педро Мендеш изпълни корнер отляво на вратата на гостите. Топката прелетя през купа от тела и стигна до Полга, който бе оставен непокрит и с левия крак прати топката в долния ляв ъгъл на Ландро.

Чак след като започнаха да изостават в резултата, играчите на Лил също погледнаха към вратата на Спортинг. Въпреки това те едва не допуснаха втори гол в 37-а минута, когато Лиедсон се измъкна сам срещу Ландро, но ударът му бе блокиран от стража.

През втората част гостите доминираха и бяха близо до гол, но пропиляха няколко много чисти голови положения и така ще те загубиха срещата и отстъпиха второто си място в групата.

Все пак отборът на Лил ще може да се класира напред в турнира, ако в последния кръг спечели мача си срещу Гент.

Спортинг - Лил 1:0

1:0 Полга 27-а мин