\"Чуковете\" смачкаха Ман Юн с 4:0 и са на 1/2-финал в Карлинг Къп (видео)

23:31
Уест Хям размаза шампиона Манчестър Юнайтед с 4:0 на своя "Ъптън Парк" и така се класира за 1/2-финалите на  турнира Карлинг Къп. В герои за „чуковете” се превърнаха бившият юноша на „червените дяволи” Джонатан Спектър и Карлтън Коул, които се разписаха по два пъти във вратата на Томаш Кушчак.

Мениджърът на „червените дяволи” Алекс Фъргюсън бе дал почивка за това гостуване в Лондон на българската звезда Димитър Бербатов, реализирал исторически 5 гола срещу Блекбърн миналия уикенд.

Срещата започна при снеговалеж с лек домакински натиск, който обаче не доведе до нищо в първите няколко минути. Първото сериозно положение в мача обаче бе за „червените дяволи”, след като още в 7-ата минута Обертан нахлу отдясно в наказателното поле на домакините и стреля опасно. Вратарят на „чуковете” Роберт Грийн обаче се намеси решително и изби топката, която впоследствие се удари в страничната греда и след това бранителите я изчистиха. В 16-ата минута Виктор Обина от домакините стреля силно почти от границата на наказателното поле и след рикошет в неговия съотборник и бивш юноша на Манчестър Юнайтед Джонатан Спектър топката влетя в мрежата зад Кушчак. Попадението обаче бе отменено, тъй като при изстреля Спектър бе в засада. Това положение обаче даде самочувствие на „чуковете” и те установиха натиск. Той даде резултат в 22-ата минута, когато след филиграмно центриране на Виктор Обина от левия ъгъл на наказателното поле Джонатан Спектър с глава прати топката във вратата на Кушчак за 1:0. След попадението тимовете продължиха да играят на високи обороти. В 26-ата минута Обина изведе чудесно в наказателното поле на гостите Карлтън Коул, който обаче бе в засада и атаката пропадна. След още 6 минути игра Хавиер Ернандес от гостите нахлу отляво и центрира към оставения непокрит Райън Гигс, който обаче стреля слабо с глава и ударът му бе уловен от Грйн. В 37-ата минута Джонатън Спектър сам си изработи втория гол в мача, след като първо стреля извън наказателното поле, но топката се спря в купа от играчи. Бранителят на Юнайтед Фабио да Силва обаче се засуети и не успя да изчисти топката, а в същото време Спектър притича и от около 5 метра разстреля Кушчак за 2:0. „Червените дяволи” се опитаха да върнат едно попадение до края на полувремето, като най-активен бе Бебе, чийто удари обаче бяха отразени с вещина от Грийн или въобще не намериха очертанията на вратата.

Веднага след почивката гостите бяха много близо до връщането на едно попадение, след като в 49-ата минута стражът на домакините Грийн изрита от ръце топката и тя се удари в гърба на влезлия като резерва Федерико Македа. Все пак нападателят на Манчестър Юнайтед не успя да стигне бързо до отбилата се топка и тя отново бе уловена от Грийн. „Чуковете” изненадаха отново „червените дяволи” в 56-ата минута, когато Виктор Обина нахлу по лявото крило и почти от аутлинията центрира към малкото наказателно поле, където Карлтън Коул с глава засече кълбото за класическото 3:0. Вместо при този резултат играчите на Алекс Фъргюсън да се стегнат и да тръгнат в атака да търсят поне един почетен гол, те сгафиха за четвърти път в защита. Представящият се чудесно в тази среща Виктор Обина изведе чудесно в наказателното поле на гостите Карлтън Коул, който направи смешен охраняващия го Джонатан Евънс и с мощен изстрел отблизо препарира Кушчак за 4:0. В 74-ата мнинута Ернандес стреля силно от около 25 метра, но ударът му премина на сантиметри над напречната града на вратата, пазена от Грийн. Четири минути по-късно Крис Смолинг се озова очи в очи с Грийн, но играта бе спряна заради спорна засада и една от възможностите за почетно попадение на „червените дяволи” бе предотвратена. Удар на Ернандес в 84-ата минута профуча опасно покрай страничната греда и гол за Манчестър Юнайтед отново не падна. Разгромът за гостите можеше да стане и по-голям, но в 89-ата минута параболичен удар на Обина при изпълнение на фаул от малък удар премина покрай вратата на Кушчак. В крайна сметка Уест Хям нанесе една от най-срамните загуби на Алекс Фъргюсън като мениджър на Манчестър Юнайтед и се класира за 1/2-финалите на надпреварата.

Стартови състави:

Уест Хям: Грийн, Фобер, Томкинс, Ъпсън, Тал Бен-Хаим, Барера, Ковач, Спектър, Боа Морте, Коул, Обина

Манчестър Юнайтед: Кушчак, О’Шей, Смoлинг, Евънс, Фабио да Силва, Обертан, Флетчър, Андерсон, Гигс, Ернандес, Бебе

01.12.2010 14:49

Във всеки случай е по-добре от колкото 0-3 у дома от Съндърланд и то за Премиершип, а разликата м/у Премиершип и Купата на Селата е гоооляма.

geforc
01.12.2010 14:39

Alonso1, malinov въобще гледахте ли мача, че да коментирате така?

hristo_4olakov
01.12.2010 14:08

Бербатов не игра...не сте гледали мача и пак плюете- жалки сте *thinking* *stop*

RedByll
01.12.2010 12:02

Радвайте са отрепки,но когато май месец дигнем 3 купи тогава ние ще се смеим,нещастници !И феновете на фк абрамович и поол нямат право на дума тука,поол когато вземът титла на цветен телевизор да я видя тогава ще ми говорите !А челси е еднодневка след 5 години на чукотския бандит ще му омръзнете,и тогава пак ще сте мишоци !

Alonso1
01.12.2010 11:52

какво стана бе нали сте най големи смешници чуковете ви го натресоха 4 пъти и къде е онч голямата зведа барбуков *lol*

niki85
01.12.2010 10:01

TheSlimShady: Пич като не си наясно с футбола в Англия по добре не коментирай *wink* Карлинг Къп не е толкова престижен трофей.. нормално беше САФ да играе с резервите.. как искате да бием с такъв млад състав на сняг и гостуване на Уест Хям? Всеки отбор губи *thinking* Понеделник като паднахте с 5-0 нищо не казах нали? Така ,че тази загуба беше само да разчисти програмата.. чакат ни важни мачове с/у Арсенал и Челси и там контузи ли се някой лошо *stop*

Crissstiano
01.12.2010 09:37

TheSlimShady и Реал паднаха за купата с такъв резултат,все пак това е футбол и се случва.Явно тая седмица добрите отбори падат.

Crazy89
01.12.2010 08:04

PumpKing Просто САФ пуска резерви и пробва състави в този турнир (интересно ми е защо Македа не игра като титуляр) и този резултат е напълно нормален с оглед на младата защита. Все пак няма цял живот да го има Видич или Рио ... трябва да се обиграват и младите. А относно Реал ... симпатизирам им ама ... даже Моу неможе да ги оправи *smile*

TheSlimShady
01.12.2010 06:46

Сега на всички фенове на Манчестър, където снощи се подиграваха на Реал... къде сте (така викаха те) Ние като падаме, поне го правим от Барса... а вие от последните във Висшата *lol* Не ми пука, че сте играли с резерви, това е Уест Хям, като подценявате отборите е така!

Egyptian
01.12.2010 06:42

какво стана с великия ви клуб бе МИШКИ , къде е сега БАРБИ да вкарва голове .. хаха НЕГОДНИЦИ СТЕ СИ И ТВА Е! *lol*

PumpKing
01.12.2010 00:30

Гледат да се оттърват, щото не е много престижен трофей, а и се натоварва програмата на отборите *smile*

lampard_1234
01.12.2010 00:18

Честито на феновете на Уест Хям надиграха МЮ и заслужено продължават напред *smile* Ако дъртака пусне същия състав за ФА срещу Пуул нищо чудно да им мъцнат 3-4 гола *lol*

dthcs
01.12.2010 00:10

спокойно не е стало нищо кой знае какво...за Карлинг къп преди години големите отбори гледаха да се отърват колкото се може по-бързо не че и в момента не е така, но е малко по-заблудително, защото манчо я взе 2 пъти по ред, НО С РЕЗЕРВИ..така, че гледаме напред към ВЛ, а що не и ФА *stop*

valk0v
01.12.2010 00:05

Хахааа тъпия саф, за какво даде почивка на Митко при положение, че е в върхова форма. Идиот дърт, махай се от футбола - не ми дреме че съсипваш тоя наакан отбор мю, ама преебаш и Бербо така - некадърна пенсиооооооо *angry*

marian4y
30.11.2010 23:47

ДА Еб/ванс е най-слабия защитник на МАН !!!

marian4y
30.11.2010 23:46

Наи - ме е яд ,че от 28 мача без загуба ще загубят от Уест Хям и то с 4 ; 0 .. *sad*

don_a4o
30.11.2010 23:44

лека и от мен и без драми ако Барса е 2 а Манчо 1 в ШЛ може и да се срещнат на елиминации не си го пожелавайте вчера като ги видях нз айде

don_a4o
30.11.2010 23:43

и за ФАк ще са с резервите Арсенал напред но не се знае за финал не останаха мн силни отбори но очаквай неочакваното Вила-Бръм ще е як мач

Ginekologa

niki85 нама как ай че е време за бачкане *joking*

Gogata85
30.11.2010 23:41

айде лека и от мен. тежка вечер беше *sad* Честито на Чуковете. дано вземат тая купа и се спасят макар че на 2-ри Април искам отмъщение

niki85

Абе хора .. не се отчавайте бе.. с тоя състав ..ее 4-0 от Уест Хям на КК не е чак такава драма.. айде само напреде и събота мачкамеее *beer*

niki85
30.11.2010 23:40

Ginekologa: най-големия майтап 1/8 финал Ман Юнайтед - Челси *lol* Аре хора лека от мене ,че утре трябва да ставам в 5 *joking*

CHUKCHI_SUX
30.11.2010 23:39

само не разбирам рафаел и фабио като са непокрити на фланга що бързат да ритат където им падне а не да напреднат и тогава да праят голов пас *evil*

Амиии... Честита титла Арсенал... Серията от Април насам- отиде ... :X

Gogata85
30.11.2010 23:38

don_a4o мен не ме дразни загубата,дразни ме как играхме и резултата. унижаващо е дори и за резервите на Юнайтед

Ginekologa
30.11.2010 23:37

don_a4o там не са зле 5 от 5 за сега ще видим 1/8 как ще сме *joking*

don_a4o
30.11.2010 23:36

да сме живи и здрави не е голяма драма за КК саф реши нали сте първи в ВЛ Челси са ЗЛЕ и в ШЛ напред към елиминации за ФАК с Ливера там е зор не драматизирайте както Барса-Реал ам ако беше обратното 0 на 5 за Реал пак драми простотии що Барса слаба Пеп е тъп и тн

30.11.2010 23:33

аз не мразя, само челси са ми протевни, но не може да се отрече барса където ни хванат там ШИ нА разхвърлят *joking* аз честно казано ми писна да ги гледам наще манчовци как изкуствено са кефят на КК *lol* *party*

Gogata85

Еванс титулярно място нетрябва да види много дълго време,даже и резерва нетрябва да е *sad* не искам да го виждам скоро. толкова много грешки и голове ни вкараха заради него тоя сезон дано Рио и Видич не се контузят.

niki85
30.11.2010 23:32

гинеколог: не бе пич.. знам че си от Челсит0 питам те кой набор си.. КОЯ ГОДИНА СИ РОДЕН *joking*

ENGLANDFTW

Какво ми говорите за форми, при положение че Ман Юнайтед играят с резервите, а Чуковете ЯВНО са амбицирани да продължат напред в турнира Мики Маус къп. Фабио, Евънс, Смолинг, О'Шей, Македа, Обертан, Бебе, Ернандез, Кузчак ... достатъчно е половината от тях да са трагични, и резултата е налице.

don_a4o
30.11.2010 23:31

тъкмо подарък от САФ за Гигс оплетена кошница хаха без драми и псувни мн смешен мач браво САф къде си Берба

don_a4o
30.11.2010 23:30

Барса-Манчо 0 на 7 7 гола на Берба ехеееее мн мразя Барса Ман Сити и Милан а дано в ШЛ се срещнат да видим кой кого

CHUKCHI_SUX

гогата и чолаков (емо *joking* ) са прави , все пак това е Манчо, а и Гигс не го заслужава... *wink* *thinking*

Ginekologa
30.11.2010 23:28

с Валенсия се тая 1ви сте там но тия са слаби малките от ман *joking*

Gogata85

ее бива ли сега за РД на Гигс такъв подарък*sad* тея трябва много да се засрамят. както каза христо чолаков резерви или не това е гадно и неможе така срамно да падаме

niki85
30.11.2010 23:27

CHUKCHI_SUX: бе брат ако играем с най-доброто от себе си не се знае нищо! Дано да се паднем некой мач с тях в ШЛ! Ще стане голям мач *beer*

CHUKCHI_SUX
30.11.2010 23:25

а какво ле щеше да е да играем мач с Барса, в каквато форма са... *joking* *lol*

darklight
30.11.2010 23:24

То това не е Блекбърн дето треньорчето е приятел на дядката и да лягат за 7 на 1.

don_a4o
30.11.2010 23:22

що да не може САФ си решава кой мач и купа са му важни тъпо е да но ВЛ и ШЛ са мн по значими а за Хям казах да се радват защото отпадат дано не но трябва да се стегнат

CHUKCHI_SUX
30.11.2010 23:20

тряаше САФ да изпълни толкова напиращото желание на Еванс и да му пусне разрешение през някой резерва поне за един автогол... *lol* *lol*

don_a4o

продаден е мача уговорен се едно волеибола Бразилия-България и Бразилия е финалист да Манчо има важни мачове Арсенал вкара искам купа дори и КК да е др ня ги вземем

Gogata85

на 2-ри Април ще ги отнесем спокойно *beer*

Gogata85
30.11.2010 23:19

ей на и никав късмет в атака. тея всеки удар гол а на нас не ни върви

niki85

Те пък верно да вкарат поне едно голче , почетно да загубим бее *lol* *lol* *joking*

30.11.2010 23:17

gogata85: прав си брат.. няма как да рискува.. важен мач в събота , мач с Валенсия , след това 2 много важни мача с/у Арсенал и Челси... айде да погледнем малко смешно към нещата *lol* Ще се превърнем в Реал Мадрид *lol* *party* *joking*

CHUKCHI_SUX

трети трети ама Манчестър си е.. *wink* айде дайте поне 1 почитен бе да**а *lol* *angry*

michael_forever

Сега видях че е на полувремето и вече е 4:0. Нищо моя грешка да се посмеем *lol*

Gogata85

много жалко за Гигс че трябва да изтърпи това *sad*

fena_man_utd

Трагедия!Това е думата,която можем да опишем случващото се до момента.Играта,ако можем така да я наречен изобщо не се получава.Отвсякъде грешки дори един пас като хората не могад да си подадат дано поне гол вкараме.

30.11.2010 23:16

Чуковете мачкат... 2:0 *lol* *lol* Тва ми прилича на златния бисер " Дъжд от голове на стадиона,1:0 за Левски..."

niki85

koev123: да имат си я играта.. спор няма.. ама само с/у третият отбор на Манчестър *lol*

Gogata85
30.11.2010 23:15

може като нищо и ние да отнесем 5-ца като Реал *angry* но няма как да пусне титуляри тук. в събота имаме мач, следващият вторник също с Валенсия,после мачовете с Арсенал и Челси. как да рискува да се контузи някой на тоя терен и това време

koev123

Идиоти,минали са 15 кръга има-няма и вече Уест Хям са изпаднали?Готов съм да си заложа имането,че Уест Хям в края на сезона дори няма да са замесени в битката за изпадане,имат си и играчите,имат си и трениора,имат си и публиката,а и футбола си го могат,както изглежда

niki85
30.11.2010 23:13

апък тоя Еванс го минават като перце *lol* за нищо не става.. вън от Юнайтед *angry*

CHUKCHI_SUX

хаха ужас.. *lol* *sick* *angry* все пак САФ риск.. *angry*

don_a4o
30.11.2010 23:12

нека се радват заслужават го чуковете биха Манчо дори и с резерви пак е нещо да САФ отписа мача за мен е странно и тъпо но той си решава

niki85

Gogata85: прав си! Ясно Карлинг Къп не е важна купа,ама все пак си е купа! Пише се в историята нали? Немога да разбера защо винаги САФ пуска резервите.. точно пък на този сняг с младите абсолютно никакъв шанс... Те немогат дори да се ориентират.. айде вече и 4-0 *angry* *angry*

don_a4o
30.11.2010 23:11

Седмицата на 5 на 0 да се окаже хехе ем Реал и Манчо паднаха за първи път този сезон но за Реал е по-гадна загубата но не и срамна а на Манчо и САФ е все тая явно неискат КК а трябва да се борят за всички купи

niki85
30.11.2010 23:10

don_a4o : прав си! малко радост за Уест Хям.. все пак по всичко личи ,че от Висшата Лига ще отпаднат *thumb_up* Време е малко и те да се порадват! *smile*

Ginekologa
30.11.2010 23:09

3 гола нямат шанс вила-арсенал финал според мен смениха топчето *joking*

Gogata85

хмм гинеколога за едно нещо е прав,ако паднем по-добре тук отколкото следващите мачове. играта грам не ни връзва,времето е ужасно и младите изобщо немогат да се ориентират. а тея чуковете всеки удар е гол *angry*

don_a4o
30.11.2010 23:07

Не е голяма загуба и 5 на 0 да е няма го Берба Рууни явно САф не иска КК иска ВЛ и ШЛ браво на чуковете не са слаби толкова пък и малко радост за тях може би ще отпаднат от ВЛ

niki85
30.11.2010 23:05

Ginekologa: чакай брат.. има още малко време! въпреки че шанса ни да бием е 1/10000000 *joking*

neo12345
30.11.2010 23:04

нормално да е така като уест хам играе с титулярния състав нормално *smile* а ман унд с резервите *wink*

niki85

Gogata85: брат .. с тоя състав целия ни отбор е трагичен *angry* *sick* *thumb_down* *erm*

niki85
30.11.2010 23:02

Оф тези който не са фенове на Ман Юнайтед да мълчат! Защото с това умрялото отборче може и 5-0 да ни бият *angry* *angry* *thumb_down*

messifcb
30.11.2010 22:55

То не е само Бербатов целия им титулярен състав почива *lol*

don_a4o
30.11.2010 22:48

по-добре че да няма много силни тимове нататък и да вземем някой титла тази ми се вижда най-постижима ШЛ ВЛ и ФАК не съм убеден че ще успеем само КК хайде Арсенал автогол на Уигън но нищо

don_a4o
30.11.2010 22:45

абе Ернандес трябва да се стегне за Парк съм съгласен за Македа не уж Бебе и Обертан ставаха ама младост 3 гола ей Берба къде си трябваш ни Манчо без Берба падна от чуковете

CHUKCHI_SUX
30.11.2010 22:43

МОЖЕ и АКО което е слабо вероятно с младия състав...

don_a4o

абе Берба като го няма все падаме малко не вярвам 2 чука за Манчо може и да обърнат но е ЗОр 3 гола трябват ако искат да продължат напред в КК

don_a4o
30.11.2010 22:40

Няма логика при мачовете вчера Реал загуби за първи път тази вечер пък Манчо и ще отпадне Хям не са лесен отбор пък и състава на Манчо е от млади играчи здраве да е Арсенал води и дано продължи

Ginekologa
30.11.2010 22:39

Gogata85 има 45 мин ще видим кви промени ще има *wink*

Gogata85
30.11.2010 22:38

Ginekologa е топка е и всичко е възможно. най-ме е яд че може да ни свърши серията без загуби *sad* но все още има шанс. обратите са специалност на Юнайтед *wink*

niki85
30.11.2010 22:35

Така е като си позволяваш да играеш с играчи от 3-тия отбор *angry* Дори Бербатов и Рунни който тепърва навлязаха във форма дори не са в групата *erm* Но все пак мисля ,че ще ги обърнем! *beer* *thumb_up*

Gogata85
30.11.2010 22:32

абе кви са тия цигании бе криене на топката *angry*

Gogata85
30.11.2010 22:29

valk0v я се поуспокой малко бре. виж програмата и какви мачове има. тея футболисти да не са роботи. пък и недай боже на тоя терен да се контузи някой ключов играч. трябва да се дава шанс и на резервите.