Роберто Солдадо осигури победа на Валенсия

10:21
Валенсия се доближи на точка от четвъртия в Ла Лига тим на Еспаньол, след като победи с 2:1 Алмерия в последния неделен мач от 13-и кръг на Примера дивисион.

Голове на Роберто Солдадо през двете полувремена осигуриха успеха на Валенсия срещу предпоследния отбор в таблицата. Солдадо вкара попаденията си в 26-а и 63-а минута, а гостите върнаха един гол в допълнителното време, автор на който стана Хосе Леонардо Улоа.

В супердербито на кръга днес непобеденият досега Реал Мадрид гостува на вечния враг Барселона на "Камп Ноу". Преди "Ел Класико" мадридчани водят с 32 точки, а Барса са на точка зад тях. Трети са Виляреал (27), следвани от Еспаньол (25) и Валенсия (24).