Тройка на Ди Натале покоси летящия високо Наполи

17:58
Най-добрият гост в Серия "А" Наполи този път не затвърди реномето си при визитата на Удинезе и загуби с 1:3.

На "Фриули" Антонио Ди Натале отбеляза хеттрик за успеха на "зебрите", които започнаха кошмарно сезона, но вече битуват спокойно в средата на таблицата. Италианският национал откри резултата в 16-а минута от дузпа. В 45-а отново той бе точен за 2:0. В 57-а Ди Натале вкара трети гол, но минута по-късно Марек Хамшик върна едно попадение. Наполи постави домакините под сериозно напрежение и спечели дузпа в 65-а, но Хамшик я пропусна.

Вторият във временното класиране Лацио не успя да се справи с коравия тим на Катания и завърши 1:1 у дома. Силвестре в 44-а минута изведе гостите напред, а Ернандес изравни секунди по-късно.