Тотнъм постигна пълен обрат над Ливърпул

19:50
Отборът на Тотнъм победи Ливърпул в дербито от 15-я кръг на английската Висша лига. Двубоят на стадион "Уайт Харт Лейн" приключи при резултат 2:1 за "шпорите".

Първата сериозна ситуация за откриване на резултата имаха домакините, когато в 5-а минута Лука Модрич стреля от въздуха, но Рейна улови сигурно. Пет минути по-късно Макси Родригес от тима на Ливърпул имаше отлична възможност за попадение, но изстрелът му премина покрай вратата на Гомес. В 12-а минута Рафаел Ван Дер Ваарт бе заменен заради контузия от Джърмейн Дефоу. Малко след това таранът на "шпорите" Питър Крауч стреля с глава, но точността изневери на снажния англичанин. В 18-а отново Макси стреля добре, но Еурелио Гомес изби опасния удар. Точно в 31-а минута страхотен пропуск за Тотнъм направи Джърмейн Дефоу, който от близко разстояние не успя да вкара, като при това Хосе Рейна бе на земята. Раул Мейрелеш стреля много опасно от средна дистанция в 39-а минута, но Гомес изби топката в корнер. След това Гарет Бейл застраши стража на гостите от пряк свободен удар, но топката премина покрай целта. Точно в 42-а минута обаче Ливърпул поведе в резултата, след като отбраната на Тотнъм не успя да изчисти една топка и бранителят на гостите от близко разстояние откри резултата. В добавеното време на първото полувреме прекрасен пас на Торес изведе Макси сам срещу Гомес, но аржентинецът се засуети и изпусна да отбележи. Веднага след това и Торес не успя да реализира за 2:0 за Ливърпул.

Пет минути след началото на втората част на мача Крауч свали топка за Дефоу във вратарското поле, но нападателят не успя да стреля добре. Само минута по-късно Гарет Бейл отправи страховито воле, но от голлинията Мейрелеш изчисти с глава. В 59-а минута след изпълнение на пряк свободен удар от Бейл, Давид НГог игра с ръка и съдията Мартин Аткинсън отсъди дузпа за Тотнъм, като ситуацията бе диста съмнителна. Зад топката застана Джърмейн Дефоу, който стреля в аут и пропусна да изравни резултата. В 65-а минута страхотен пробив на Лука Модрич завърши с центриране във вратарското поле, но том Шкъртел засече топката и си отбеляза автогол. Малко след това Дирк Каут бе фаулиран в наказателното поле на домакините, но отново дузпа за Ливърпул не бе отсъдена. В 80-а минута Пепе Рейна спаси опасен изстрел от близко разстояние на Гарет Бейл. Три минути след това Мейрелеш изстреля страхотна топка с левия крак, но сантиметри го разделиха от целта. Минута преди края на редовното време Дефоу вкара втори гол за Тотнъм, но той бе отменен правилно заради засада. В добавеното време обаче Аарън Ленън бе изпуснат от отбраната на Ливърпул и след като остана сам срещу Рейна и реализира победния гол за Тотнъм.

Тотнъм - Ливърпул 2:1
0:1 - Шкъртел, 42\'
1:1 - Шкъртел, 65\', ав.
2:1 - Ленън, 92\'

teenage_head
29.11.2010 12:58

Това беше един от най-слабите мачове на Тотнам от началото на сезона, въпреки това браво за победата! Иначе Ливърпуул нещо не им се получава играта, разконцентрирани са, не знам дали е от Рой Ходжсън. Времето ще покаже.

neo12345
29.11.2010 11:30

от когато се помна съм фен на тотнъм така че може да може мълчиш *wink* *thumb_up*

Notlike
29.11.2010 08:49

Тука има нова вълна от фенове на Тотнъм. Допреди 2-3 години, като бяхте твърдо в средата, почти нямахте фенове, сега вече много защита, много чудо. Нищо, Тотнъм има сили да спечели Висшата лига - през 2041..

neo12345
29.11.2010 07:18

e мадленце тва че те е яд ме е през КУ*А *wink* така че млъкни кажи да биха и тва е БОКЛ*К

Madoto_1
28.11.2010 23:29

LondonLeons вие 50 години не сте виждали титла и още 5 000 няма да видите такава, защото сте просто един средняк!Недейте си мислете, че след 2 победи и то издрапани с двеста зора сте най-големите.Напротив!Вие сте все още отбор за 7-мо, 8-мо място!

LondonLeons
28.11.2010 22:59

don_a4o - ахахаха фен си на Арсенал а коментираш мача на "врага" и то постоянно *joking* Notlike - да бе и 11червени за играчи на Тотнъм нали torrescho_1892 - да бе те понеже все трябва да ви спасяват и вече по навик си ревете за дузпа *erm* Notlike - но това не пречи на Тотнъм да бие когото поиска *thinking* приемете го - още 10г. няма да видите титла

lampard_1234
28.11.2010 22:09

Януари ЮнАйтед- Ливърпул за ФА къп. Интересно дали съра ще си позволи да пусне резерви срещу този съперник *wonder*

28.11.2010 21:27

Тотнъм биха и феновете им взеха, че си повярваха, че и шампиони могат да станат *lol* Не стига, че едвам бихте и Ливърпул, и Арсенал с най-калъшките голове, ама вече големи сте станали. Къде ще се мерят с 2 титли сред големите бре, те Нотигнгам и Лийдс, дето са по-надолу в дивизиите, повече имат..

CHUKCHI_SUX
28.11.2010 20:26

Съдията беше срещу вас естествено, 28 дуспи не даде, терена беше срещу вас, Ленън беше подкупен да ви вкара, публиката на Тотнъм беше срещу вас, абе всичко ве пречеше и това са причините! *wink* Мача беше купен от Бенитез, а Шкъртел беше покупен да вкара на Тотнъм, след това беше купен и на вас да ви го натаралянка, абе мани мани, всичко ви пречеше, ако не беше тази долна пропаганда биехте 55:0 , Тотнъм пак щяха да обърнат както стана с великата Анална детска градина за френски роми с въгленовиден загар *lol*

don_a4o
28.11.2010 20:23

да Ливера имаха положения да си ги бяха вкарали Ходж не е за Ливера а Бенитес не е за никой тим де хахаха Манчо-Ливера ФАК

don_a4o
28.11.2010 20:22

тоест почти и за ФАк отпадат срещу Манчо преди от КК отпаднаха в евр лига е горе долу в Висшата не е добре тоест пълна 0

tenebrum
28.11.2010 20:21

заслужено си ги биха Тотнъм,Лузърпул трябва да се сърдят сами на себе си,честито на шпорите *party*

don_a4o
28.11.2010 20:19

Жребии за ФАК 3 кръг Манчо-Ливера тежка програма за Ливера че и в евро лигата имат важни мачове за класиране

neo12345
28.11.2010 20:12

мисла че няма такова нещо като то да си се върне само а както ти си го направиш *smile* *thumb_up*

Unbeatable_fen
28.11.2010 20:11

браво на Тотньм наистина са по добри от миналия сезон и ако продьлжават така няма да имат проблеми с 4-тото място *thumb_up*

gerrardksp
28.11.2010 20:07

КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ ПРАВИ РОДРИГЕЗ В ЛИВЪРПУЛ ... ПЪЛЕН НЕЩАСТНИК... *angry*

torrescho_1892
28.11.2010 20:04

хахаха както винаги подкрепа 2 дуспи не даде за пуул *wink* но знайте всичко се връща НИЕ ПАК ЩЕ СМЕ НА ВЪРХА YNWA !!!!!!!!!!!!!!! *smile*

don_a4o
28.11.2010 20:02

Страхотен мач еми да сте си вкарали положенията само червен картон нямаше Шкърт поне вкара и в 2-те врати хахаха Браво ТОТ но няма да сте шампиони може би 4-ти

neo12345
28.11.2010 20:01

абе беееееееееееееееее !!!!! ВЕЛИК ТОТНЪМ !!!! *thumb_up* *stop* *devil*

Notlike
28.11.2010 19:57

И 100%-ова дузпа, която не даде за Ливърпул, и 3-4 спестени картона на Тотнъм, абе, въобще, добре води мача съдията. И все пак ние сами сме си виновни, че изпуснахме 2 чисти гола при 1:0. Нека беше станало 2-3:0, а тогава нека обръщат...

don_a4o
28.11.2010 19:54

какъв обрат Браво Тот можехте и с повече да вкарате Браво Ленън мерси Шкърт за автогола бравоооооо

don_a4o
28.11.2010 19:52

Голллллллллллллллл Бравоооооооооооо

don_a4o
28.11.2010 19:51

добре бе Дефо вкара гол на Рейна но от засада МАЧ на контузиите СТРАХОТЕН мач пропиляна дузпа контузии пропуски спасявания засади равенство е добър резултат

don_a4o
28.11.2010 19:26

и Бейл е добре пазен и 2 принудителни смени и пропиляна дузпа а автогол на Шкъртел това е мач сега и червен картон

don_a4o
28.11.2010 19:25

Добре бе Дефо как толкова немърливо я би дават ти дузпа реализирай я де как я би само ИНФАРКТ получих а уж имате самочувствие дори и за 1 място мислите и говорите пропиляна дузпа ей некадърност голяма

don_a4o
28.11.2010 19:14

шпорите нападат Шкъртел се справя много добе засега

don_a4o
28.11.2010 19:12

Торес не е във форма Рууни също Дрогба и той велики нападатели но неможе винаги да са в ТОП форма

don_a4o
28.11.2010 19:10

най-логично е равен да е завършека на мача 1 на 1 или 2 на 2

don_a4o
28.11.2010 19:08

ако Ливера вкара 1 гол още край пък и 2 принудителни смени за Тот което е лошо а Тот днес не са мн силни но правят обрати пък

don_a4o
28.11.2010 19:06

Аз не съм фен на Тот но мислех и все още мисля че те ще вземат мача от Ливера ще обърнат но каквото стане ние само гледаме и коментираме повечето пъти говорим простотии де

LiverpoolYNWA
28.11.2010 19:02

Добро първо полувреме.Надявам се и второто да е със същото темпо на игра.Иначе комплименти за играта и на двата отбора

ZIDAN_
28.11.2010 18:58

Феновете на тотнАм нещо се покриха *lol* хайде 3 гола да вкарат още мърсисайдци *beer* наздраве за всички фенове на Ливърпул

neo12345
28.11.2010 18:56

винаги като са ни слагали в по добрата позизия тоест да биеме винаги сме падали ( аз съм от тотнъм ) *wink* иначе мисла че ще се вдигнем и ще победим 2:1 *thumb_up*

torres12312
28.11.2010 18:55

изтарвахме ги и махи и торес имат да се реваншират втората част YNWA

28.11.2010 18:52

уинер поправете се гола беше от фаул не от корнер и не се пише Тосер а ТОРЕС *wink*

ZIDAN_
28.11.2010 18:49

*lol* *thumb_up* You'll never walk alone давайте мърсисайдци *beer*

don_a4o
28.11.2010 17:54

Тот няма да са шампиони в Висшата Лига но ще играят пак в групите на ШЛ др издание според мен ще са 4-ти в това издание се класираха за елиминациите и имат шанс при по-лесен съперник да продължат по-напред

don_a4o
28.11.2010 17:50

Това ще е супер мач и аз залагам на Тот те имат по-голямо самочувствие а и Реднап е велик тренер който мотивира Тот за победи не подцелявам Ливера но съм за Тот и мисля че ще победят 3 поредни победи на Тот а Ливера допуска мн голове и вкарва малко 2 на 1 3 на 1