Академик спъна ЦСКА на Радуканов

15:45
Отборът на Академик София завърши наравно с ЦСКА в мач от последния кръг на есенния полусезон в "А" футболна група. Срещата на стадион "Славия" в столичния квартал "Овча Купел" приключи при резултат 1:1.

Изненадващо за мнозина гостите успяха да поведат в резултата в 12-а минута. Тогава след изпълнение на корнер се разписа Пиер Мбемба, който засече добре топката с глава на първата греда и направи Райс Мболи безпомощен за 1:0 за Академик. Десет минути по-късно Маркиньо от тима на ЦСКА изпълни много добре пряк свободен удар, а топката се отби от напречната греда на гостите. Веднага след това и Спас Делев нацели гредата, но този път страничната. И Мишел Платини на два пъти стреля опасно, но топката не успя да стигне до целта. В 39-а минута голмайсторът в този мач за гостите Пиер Мбемба бе заменен принудително заради контузия от Любомир Николов. В самия край на първото полувреме Мишел Платини изравни резултата, след като се възползва от грешка на стража на домакините и реализира с глава за 1:1.

В началото на втората част на мача влезлият като резерва в състава на гостите Ивайло Димитров пропусна много чисто положение за тима си, след като не успя да засече топката от близко разстояние. В следващите минути ЦСКА упражни сериозен натиск, но футболистите в червено не успяваха да реализират ситуациите си пред вратата на Академик. На два пъти добри положения се откриха пред Александър Тонев, но младият футболист стреля неточно. В 82-а минута влезлият като резерва в състава на гостите Дормушали Саидходжа бе повален в наказателното поле от защитника на "студентите" Иван Иванов, но дузпа за ЦСКА не бе отсъдена. Така победната серия на "червените" под наставничеството на Милен Радуканов бе прекъсната.

Стартови състави:

Академик София: Емил Михайлов, Иван Редовски, Мартин Сечков, Петър Кюмюрджиев, Аспарух Василев, Юлиян Петков (к), Иван Иванов, Кирил Динчев, Михаил Петров, Бонфин, Пиер Мбемба

ЦСКА: Райс Мболи, Павел Виданов, Костадин Стоянов, Джузепе Акуаро, Румен Трифонов, Тодор Янчев (к), Борис Галчев, Александър Тонев, Маркиньос, Мишел Платини, Спас Делев

ЦСКА - Академик София 1:1
0:1 - Мбемба, 12\'
1:1 - Платини, 45\'