\"Миньорите\" разбиха Лион и вече са първи в група В

23:41
Шалке 04 победи Лион с 3:0 на "Арена ауф Шалке" в среща от група В на Шампионската лига.

"Миньорите" откриха резултата още в 12-а минута, когато Раул се озова на добра позиция в наказателното поле на франзцузите и опита удар. В последния момент защитник на Лион се хвърли в краката на испанската легенда и изчисти топката, но тя попадна в краката на Джеферсон Фарфан, който с плътен удар по земя прати топката в долния десен ъгъл на вратаря за 1:0.

Седем минути по-късно Клюге проби по левия фланг и с прекрасно центриране намери Хунтелаар в наказателното поле, а "Ловеца" с удар по земя вкара топката за втори път в мрежата на Лорис.

До края на мача немците удържаха преднината, като в 89-а минута Хунтелаар заби второто си попадение в мача и оформи класическия успех на отбора от Рур. Така Шалке събра десет точки и излезе на първо място в групата, като Лион остава втори с точка по-малко.

В другия мач от тази група Бенфика загуби като гост от Апоел Тел Авив с 0:3, и така португалците значително намалиха шансовете си за класиране на осминафиналите.