Рубин надви Копенхаген, но остава с минимални шансове за класиране

21:26
Рубин Казан победи ФК Копенхаген с 1:0 като домакин в среща от група Д на Шампионската лига.

Преди почивката темпото бе бавно и като цяло липсваха опасни голови положения пред две врати. Сякаш студът, който владееше в Татарстан тази вечер, бе сковал краката на 22-а на терена.

Все пак клишето, че "у дома и стените помагат" се оправда в 45-а минута, когато след едно центриране в наказателното поле на датчаните Грьонкяер избута Нубоа и реферът отсъди дузпа. Потърпевшият застана зад топката, шутира в горния ляв ъгъл и попадна в прегръдките на своите съотборници.

През втората част възпитаниците на Курбан Бердяев се затвориха в своята половина и в 75-а минута едва не бяха наказани затова, след като шут на Н Дой нацели напречната греда.

Рубин Казан - ФК Копенхаген 1:0

1:0 Нубоа 45-а мин (д)

Все пак играчите на Рубин спечелиха трите точки и събраха шест пункта. ФК Копенхаген остава на второ място в групата със седем точки и домакинстват на Панатинайкос в последния мач от турнира. Руският тим пък гостува на Барселона.