Реал Мадрид разби Аякс и изчисти картоните преди 1/8-финалите

23:36
Реал Мадрид разби Аякс като гост с 4:0 в мач от Група "G" в Шампионската лига.

Съперниците се "захапаха" още от първата секунда и битката се развиваше предимно в средата на терена, но гостите бяха тези, които организираха по-опасните атаки в началото. В 6-а минута Леон остана сам отдясно и шутира, но защитник подложи крак и предотврати опасността. След това и Бензема опита удар по земя. Стекелембург обаче без проблем улови. В 8-а Озил се озова на добра позиция в наказателното поле на холандците и стреля и тялото на бранител. В отделни моменти от срещата домакините успяваха да бъдат равностойни, но в атака не успяха да организират почти нищо опасно. В 19-а минута Бензема стреля отблизо. Стражът на Аякс обаче отново отрази. Реал бе по-добрият отбор на "Амстердам арена" и в 36-а минута Бензема откри резултата. Футболист на "кралския клуб" бе изведен добре в наказателното поле на холандците и върна с пета към френския нападател, който с прецизен шут отбеляза. В 44-а минута след далечен шут на Арбелоа и рикошет "белия балет" удвои преднината си.

В началото на второто полувреме Роналдо излезе сам срещу вратаря на Аякс и стреля. Топката срещна тялото на стража и се удари в напречната греда. "Белия балет" изцяло контролираше мача и в 70-а минута след поредната хубава атака Роналдо бе изведен добре отляво и покачи на 3:0. В 76-а португалецът можеше да отбележи още веднъж, но Стекелембург изби коварния му удар от фаул. Основна заслуга за силната игра на Реал в средата на терена имаше Ласана Диара, а защитата на отбора да пореден път показа страхотно израстване под ръководството на Жосе Моуриньо. В 80-а реферът свири дузпа за нарушение срещу Озил и Роналдо от бялата точка покачи на 4:0, а малко преди края Шаби Алонсо бе изгонен. Футболистите на Реал явно бяха решили да изчистят картоните от груповата фаза и Серхио Рамос също преждевременно пое към душовете.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Аякс: Стекелембург, Ван Дер Вил, Алдервейлер, Вертонен, Анита, Ено, Сюлеймани, Ел Хамдауи, Де Йонг, Емануилсон, Суарес

Реал Мадрид: Касияс, Серхио Рамос, Албиол, Марсело, Арбелоа, Ласана Диара, Шаби Алонсо, Озил, Педро Леон, Роналдо, Бензема