Дюстабанът пак тормози Дембеле

08:29
Дюстабанът пак извади Гара Дембеле от тренировките на Левски. Голмайсторът стисна зъби и извади "сините" при победата им с 3:1 в Банско, но вчера отново не тренира.

Треньорът Ясен Петров иска Дембеле да е максимално свеж за последния мач от първенството срещу Монтана в събота и за решаващия сблъсък в АА Гент от Лига Европа. Вчера Гарата се появи на "Герена" десетина минути след началото на заниманието, врътна пет-шест обиколки и се прибра в съблекалнята.

Почти през цялата есен машината за голове караше на облекчен режим след мачове, тъй като проблемът му с ходилата изисква по-дълго възстановяване, съобщава "7 дни спорт".

Дембеле имаше леки проблеми още преди двубоя с Банско за купата, игра 80 минути и вкара поредните си два гола със синята фланелка. Нападателят бе пред дебют за националния отбор на Мали, но в последния момент заради болки в крака селекционерът Ален Жирес реши да не рискува здравето му.