Атлетико обърна Реал Сосиедад, Агуеро с два гола и асистенция

11:15
Отборът на Атлетико Мадрид успя да спечели гостуването си на Реал Сосиедад с 4:2, след като изоставаше в резултата с 0:1 до 72-та минута, в мач от 12-ти кръг на Ла Лига.

Хосеба Йоренте изведе домакините напред в 12-та минута, след асистенция на Антоан Гризман.

Футболистите на Атлетико успяха да изравнят чак в 72-та минута, когато Диего Форлан се разписа след подаване на Серхио Агуеро.

Гостите поведоха в резултата след две попадения за три минути на самия Агуеро, преди Ривас да върне надеждите на феновете не Реал Сосиедад с гол в 86-та минута. В последната минута Шимао узакони победата на Атлетико, след като реализира дузпа.

Тимът на Еспаньол се изкачи до 4-то място в класирането, след като надигра у дома Еркулес с 3:0. Головете за каталунците отбелязаха Жоан Верду, Пабло Освалдо и Луис Гарсия. Останалите резултати: Севиля – Майорка 1:2, Осасуна – Спортинг Хихон 1:0, Леванте – Сантандер 3:1, Депортиво – Малага 3:0.