Ман Сити отвя Фулъм на \"Крейвън Котидж\"

19:52
Отборът на Манчестър Сити победи Фулъм като гост в мач от 14-я кръг на английската Висша лига. Срещата на "Крейвън Котидж" приключи при категоричния резултат от 4:1 за "гражданите".

Капитанът на Сити Карлос Тевес откри резултата с попадение още в 6-а минута, като при гола на аржентинеца останаха съмнения за засада. В 32-а минута Ман Сити поведе с 2:0, след като първо Давид Силва игра добре на левия фланг, центрира, а там лошо изчистена топка позволи на Пабло Сабалета да стреля от упор с десния крак и резултатът бе покачен в полза на гостите. Само три минути по-късно "гражданите" вече имаха класическа преднина, след като Яя Туре се възползва добре от хубава атака на съотборниците си и с хубав диагонален изстрел направи резултата 3:0.

През втората част паднаха два нови гола. Първо след грешка в отбраната на домакините Тевес се възползва и покачи на 4:0 в 56-а минута, а след това в 70-а минута Золтан Гера оформи крайното 4:1 с почетното попадение за домакините.