Реал Мадрид прегази и Билбао, Кристиано заби хеттрик (видео)

00:44
Реал Мадрид победи Атлетик Билбао с 5:1 на "Сантяго Бернабеу" в мач от 12-я кръг на Примера дивизион. С този си успех възпитаниците на Жозе Моуриньо се върнаха на върха във временното класиране.

"Кралския клуб" откри резултата в 19-а минута, когато Анхел Ди Мария с пас между двама противници намери Игуаин в пеналта на гостите. Аржентинското острие се освободи от прекия си пазач, шутира към вратата и прати топката в мрежата на Ираизос.

Единайсет минути по-късно при една контраатака на домакините Озил изведе Кристиано Роналдо сам срещу вратаря и португалецът заби второ попадение, шутирайки в долния десен ъгъл на вратаря.

В 40-а минута звездата на "баските" Фернандо Лоренте се възползва от грешка в защитата на домакините и с удар от близка дистанция намали резултата.

През второто полувреме домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като Ди Мария бе спънат в пеналта на "баските". Серхио Рамос застана зад топката и отбеляза трети гол за Реал. Кристиано Роналдо  наниза втория си гол в мача в 62-а минута, а в 90-а минута португалецът оформи своя хеттрик и крайния резултата, след като отбеляза втората отсъдена дузпа за мадридчани в тази среща.

Реал Мадрид - Атлетик Билбао 5:1

1:0 Игуаин 19-а мин
2:0 Кр.Роналдо 30-а мин
2:1 Лоренте 40-а мин
3:1 Рамос 57-а мин (д)
4:1 Кр.Роналдо 62-а мин
5:1 Кр.Роналдо 90-а мин

Реал Мадрид: Касияс, Рамос, Пепе, Карвальо, Марсело, Сами Кедира, Шаби Алонсо, Ди Мария, Озил, Роналдо, Игуаин

Атлетик Билбао: Ираизос, Ираола, Сан Хосе, Устариц, Аморебиета, Орбайз, Мартинез, Сусаета, Габилондо, Мунаин, Лоренте