Ливърпул се върна на пътя на победата

21:20
Ливърпул тотално надигра и победи закъсалия Уест Хям с 3:0 на "Анфийлд" в среща от 14-я кръг на английската Висша лига.

Десният бек на мърсисайдци Глен Джонсън се завърна в титулярния състав след дълго отсъствие и точно той бе човекът, който откри резултата в 18-а минута. Топката бе центрирана от корнер, Джонсън успя да играе първи с глава и след това с десния крак от точката на дузпата той заби коженото кълбо в мрежата.

В 27-а минута реферът Лий Пробърт отсъди дузпа за домакините за игра в ръка в пеналта на "чуковете". Дирк Кайт, който днес играеше своя мач номер 150 за Ливърпул, застана зад топката и с шут в центъра на вратата отбеляза второ попадение за "червените".

Защитата на лондончани беше под всякаква критика през тази първа част, като апотеозът на трагедията за "чуковете" стана в 38-а минута, когато Макси Родригез с глава прати топката за трети път в мрежата на Роб Грийн. Кончески центрира отляво и оставеният напълно непокрит в пеналта бивш футболист на Атлетико Мадрид спокойно насочи топката в долния ляв ъгъл на Грийн.

След почивката гостите продължиха да играят като отбор от по-долна дивизия и можеха да получат и повече голове. В 70-а минута Фернандо Торес с мощен удар от наказателното поле нацели напречната греда. Заслуга за това в тази ситуация да не падне гол имаше и вратарят Грийн, който с върха на пръстите си успя да промени траекторията на топката. Малко по-късно Кристиян Поулсен с далечен удар също можеше да вкара, но отново Грийн плонжира и изби в корнер.

С тази си победа Ливърпул събра 19 точки и се изкачи до седмото място във Висшата лига. "Червените" са само на три пункта от зона Шампионска лига, а пък Уест Хям остава на последното 20-а място във временното класиране.

Ливърпул - Уест Хям 3:0

1:0 Джонсън 18-а мин
2:0 Кайт 27-а мин (д)
3:0 Макси 38-а мин