Рома надигра Удинезе и продължава възхода си в Серия А

20:51
Рома победи Удинезе с 2:0 като домакин в среща от 13-я кръг на Серия А. Така "вълците" събраха 22 точки и временно се изкачиха на трето място във временното класиране.

Възпитаниците на Клаудио Раниери поведоха в резултата в 24-а минута, когато Жереми Менез проби през центъра на противниковата отбрана, премина през двама защитници на "фриуланите" и с параболичен удар с десния крак прати топката в долния ляв ъгъл на вратата.

Десет минути след началото на втората част Менез намери с пас по земя Марко Бориело в наказателното поле на гостите. Таранът овладя топката с гръб към вратата, обърна се и с левия крак вкара втори гол за Рома.

Единственото негативно събитие за "вълците" в тази среща стана в 81-а минута, когато Николас Бурдисо бе изгонен, но това не промени факта, че Рома се намира в игрови възход.

Рома - Удинезе 2:0

1:0 Менез 24-а мин
2:0 Бориело 56-а мин