\"Акулите\" разбиха Вихрен за купата

16:58
Черноморец Бургас се класира за следващия кръг в турнира за купата на България, след като победи Вихрен Сандански като гост с 5:0.

"Акулите" тотално доминираха през всичките 90 игрови минути и съвсем заслужено си осигуриха участие в следващия етап.

Още в 13-та минута Рикардо Андре откри головата сметка за гостите с много силен шут, след като Лис Муйтис му свали отлично топката. "Акулите" имаха пълно териториално преимущество и владееха инициативата. При поредната атака Муса Койта засече топката във вратата с шпагат за 2:0, след като преди това вратарят на домакините изби удар на Муйтис. Бургазлии не спираха да обсаждат вратата на противика и на няколко пъти само късметът и добрите изяви на Симеонов спасяваха Вихрен от нови попадения. В 36-та минута футболистите на Черноморец направиха резултата класически, след като Енис Хайри се разписа след изпълнението на корнер. В началото на втората част бяха извършени две смени за гостите и в игра се появиха Пламен Крумов и Георги Терзиев, съответно на мястото на Георги Андонов и Енис Хайри. В последвалите минути "акулите" отново регистрираха няколко пропуска, при които Фернандес и Крумов бяха много близо до реализиране на гол. В 77-та минута резултатът стана 4:0 след добавка на Адриан Фернандес, а само 3 минути по-късно Лис Муйтис оформи крайното 5:0. Така Черноморец очаква жребия а 1/8-финалите, когато ще разбере следващия си съпрник в турнира за купата на България.