Порто на финал за купата на Португалия

08:43
Отборът на Порто се класира за финалната среща за купата на Португалия надделявайки над домакините от Витория Сетубал с  3:0.

Така в рамките на няколко дена двата отбора изиграха две срещи, като и двете бяха спечелени от "драконите".

Още през първото полувреме шампионът на Португалия достигна до гол аванс, чиито автор обаче бе футболистът на домакините Жоржиньо.

Автоголът смути футболистите на Витория и през втората част те позволиха на Лучо Гонзалес да отбележи нови две попадения, с които да направи резултата класически.

На финала Порто ще срещне Спортинг или Бенфика, като двата лисабонски гранда ще решат спора помежду си във втория полуфинал в сряда вечер.

Евентуалното спечелване на турнира от страна на Порто би донесъл във витрината на клуба 18-та купа.