Аржентина съсече Бразилия с гол на Меси в продължението (видео)

21:17
С гол на Лионел Меси в продължението на мача, Аржентина победи Бразилия с 1:0 в контролна среща между двата отбора.

"Кариоките" започнаха по-добре срещата и създадоха няколко изгодни положения, а в 19-а минута Даниел Алвеш уцели гредата. "Гаучосите" постепенно изравниха играта и на свой ред 2 пъти застрашиха опасно вратата на "златистите". Като цяло двата тима не предложиха очакваното зрелище и головите ситуации не бяха много, въпреки сериозния брой удари, които бразилците отправиха.

И през втората част опасните ситуации почти липсваха. Футболистите на Аржентина имаха претенции за игра с ръка на Тиаго Силва в наказателното си поле, но реферът не посочи бялата точка. В 91-а минута Лионел Меси в типичния си стил напредна и с коварен нисък удар отбеляза победното попадение за своя отбор.