Паднахме минимално от Сърбия в полезна контрола на \"Васил Левски\"

20:54
България загуби с 0:1 от Сърбия в контрола на Националния стадион "Васил Левски".

Единствения гол в срещата вкара Никола Жигич 10 минути преди края.

Още в 3-а минута Христо Янев, който се завърна в националния отбор след дълго отсъствие, имаше шанс да открие. Халфът на Литекс изпълни специалитета си – пряк свободен удар, но Йоргачевич улови. В 9-а Живко Миланов спаси сигурен гол, след като изпревари противников футболист и върна към Ники Михайлов. Десет по-късно Миляш опита изстрел, но топката излезе в аут. В 20-а минута Янев шутира коварно, но стражът на гостите внимаваше и спаси. Малко след това Суботич изпревари Валери Божинов и изчисти след хубаво центриране на Ивелин Попов. Последваха силни минути за България. Божинов и Мартин Петров се озоваха на добри позиции, но бранителите на Сърбия успяха да се намесят в точния момент. В 40-а минута Занев центрира добре и Божинов не успя да се възползва от неразбирателство между Йоргачевич и Видич. Две по-късно Мартин Петров пробва удар, който мина над вратата. В края на полувремето Коларов и Суботич пропуснаха добри шансове да изведат гостите напред.

Втората част започна с опасност пред българската врата. Тошич финтира добре защитник и би, но за щастие извън очертанията на вратата. Последваха минути, в които бяха извършени доста смени и играта се разпокъса. В 72-а и 73-а минута Иван Иванов и Попов опитаха удари, които излязоха в аут. В 80-а сърбите матираха отбраната ни. Житич получи хубав пас от дълбочина и спокойно реализира – 1:0 за "плавите". До края на терена не се случи почти нищо интересно, а в продължението голмайсторът Жигич бе изгонен с втори жълт картон.

България: Михайлов, Миланов, Иванов, Милиев, Занев, Генчев, Янев, Рангелов, Петров, Попов, Божинов

Сърбия: Йоргачевич, Иванович, Видич, Суботич, Коларов, Петрович, Милияш, Мирич, Тошич, Ляич, Мърджа

thrill
18.11.2010 11:00

След напускането на Бербатов, от седем изиграни мача имаме пет загуби , един равен и една победа срещу скромния Уелс . Естествено , не броя тренировката срещу някакъв сборен отбор от саудитите, за който Димитър Димитров - Херо каза, че няма нищо общо с националният им състав. *sad* В тези седем мача имаме отбелязани всичко на всичко - 3 гола . Това прави по по-малко от половин гол на мач , като тенденцията е към още по-лоша резултатност . По времето, когато играеше Бербо , противниците отделяха значителен ресурс за неговото опазване и това даваше шанс на останалите да се възползват . Не че го правеха толкова често, но сега, когато него го няма , съвсем я окъсаха . Като изключим Ивелин , друг потенциален реализатор не се вижда . Божинов е най-яловият нападател в историята на националния отбор и по-често сменя жените , отколкото бележи голове . Едва ли , Матеус ще го търпи още дълго .

Barca_fen112
18.11.2010 08:59

Darkze голем българин си нема що ! Ама не то ние сме си такива ... После защо държавата ни била толкова зле. Иначе вчера бях на мача доста скучен , но поне нашите показаха че искат да направят нещо, стараха се момчета и не стояхме зле на терена. Най - големият ни проблем обаче си остава нападението ..

Darkze
18.11.2010 00:35

rusev11 е поредния разбирач, как да ви се обясни че НЯМА ДОБРИ БЪЛГАРСКИ ИГРАЧИ ВЪВ ФУРБОЛА незнам, отдавна съм спрял да викам за националния ни отбор, колкото до тоя мач конкретно, го хванах на точен 0:1 и + 44.1 *thumb_up*

Ст.Петров, Гаджев (Янков, Генчев, Ангелов) ,
Георгиев, Попов(Пеев) , М.Петров (Димитров)
Божинов (Генков) .Поне според мен това е състава който би се справил най-добре.Със схема 4-2-3-1,като крилата трябва усилено да помагат на бековете както и обратното.Със двама дефанзивни халфа за да помагат на не много стабилната защита и един халф зад нападателя който заедно със двете крила да създават положения за нападателя и да бележат.На теория изглежда лесно ,но истинат е друга.Все пак се надявам да започнат да играят по-добре и да побеждаваме *thumb_up*

peshotar
17.11.2010 21:10

Е аз не се радвам че паднахме,но е прав Ginekologa че по-добре да бием Черна Гора,от колкото сърбите.

beastt
17.11.2010 20:57

като цяло слаб мач за България, но ако мога да отлича някой който що годе се опита да направи нещо за отбора беше Ивелин Попов

Ginekologa
17.11.2010 20:56

добре че не остана х и да цовоте боли ме к...ра аз си хващам 2ри мач още 1 и 300 евроса *beer* който е залажил днес успех

Ginekologa
17.11.2010 20:51

и друго матеус смени 4рима нормално беше *wink*

Ginekologa
17.11.2010 20:49

manutd_forlife да бият черна гора тоя е за приателски аз съм за парите днес *wink*

manutd_forlife
17.11.2010 20:46

*smile* браво Ginekologa браво кефи се на неуспеха на собствената си държава личи си колко я обичаш...

fena_b
17.11.2010 19:15

yoyo....... Влади Гаджев е един от най-добрите футболисти в БГ първенството.Това дали Матеус е специалист,ще го видим след време.Ти може би ще ми изброиш успехите му като треньор?

plezliooo
17.11.2010 19:02

като гледам нашите съжалявам че го играх "Х" . . .

martu_pr0
17.11.2010 18:37

Благо Георгиев е контузен. за това го няма

bradata63
17.11.2010 18:31

Жристо Янев е един много добър футболист и мястото му е в националният,но трябваше да дойде Матеос за да го повика!

Bghard

айде Българи юнаци дано да ги бием на тия сьрби *party*

cEkatAaA
17.11.2010 18:30

vailo_zizov тей кат та гледам си останал без точки и виждам колко разбираш от футбол !! ти като си добър що не си в състава?

yoyothebestplay
17.11.2010 18:29

пич само да ти кажа че тоя влади гаджев е пазарджишки кретен и за нищо не става и да добавя че матеус е немски специалист е знае какво да прави само ме изненадва божинов...

Futbulfen
17.11.2010 18:22

Колко треньори трябва да се сменят и колко негодуващи фенове трябва да има за да спрат да взимат тоя Генчев.Толкова слаб футболист в нац.отбор не е имало.При положение,че разполагаш с Влади Гаджев това е престъпление.. *sick*

17.11.2010 18:08

Добре де един Спас Делев,защо не е в отбора?

ivailo_zizov
17.11.2010 18:05

Малеее...дано паднем с по-малко от 3 гола, че като гледам състава имаме само 2-ма читави футболисти - Божинов и М. Петров и един горе-долу добър вратар *sad*

Kalinho
17.11.2010 18:02

Генчев, Янев според мене тия двамата въобще не трябва да са национали, да не говорим за титуляри. Сега беше момента да се пробват някой по - млади. Като се откаже Стилян след 1-2 години Янев ли ще го наследи?