Младежите на България надвиха връстниците си от Гана в контрола

16:06
България победи Гана с 2:1 в контролен мач между младежките национални отбори на двете страни.

На стадиона в Мездра младите "лъвове" започнаха мача повече от великолепно, след като още в третата минута Цветанов откри резултата 1:0 в полза на България. Атаката на домакините продължи и след това и в 11-та минута само добрата намеса на вратаря на Гана Джеймс попречи резултата да стане 2:0.

В следващите минути последваха нови добри атаки на България, които определено превъзхождаха Гана. в 24-та минута обаче гостите успяха да изравнят резултата след попадение на Абубакар.

Това обаче не демотивира младежите ни и само пет минути по-късно отново Момчил Цветанов върна преднината на България с 2:1.

До края на полувремето българите пропуснаха отлична възможност да поведат с 3:1, след като Джеймс изби изстрел на Пашов от гол линията.

Второто полувреме България отново показа по-добра класа, като младежките национали организираха чести атаки към вратата на противника. Независимо от това обаче гол не падна и двубоя завърши при резултат 2:1.

На срещата присъстваше и националния селекционер Лотар Матеус, който напусна стадиона около 60-та минута.