Черноморец удари Пирин, \"акулите\" отново дишат във врата на Левски

19:45
Черноморец Бургас победи Пирин с 1:0 като домакин в среща от 14-я кръг на А група. По този начин възпитаниците на Красимир Балъков събраха 28 точки и отново са само на един пункт зад втория Левски.

Единственото попадение за бургазлии вкара Адриан Фернандес в 40-а минута, след като засече топката в мрежата след опит за удар към вратата на Муса Койта.

И през второто полувреме "акулите" доминираха, но не успяха да оползотворят своето превъзходство в още голове. Дванайсет минути преди края Марсио можеше да вкара много красив гол, но ударът му срещна напречната греда.

В крайна сметка възпитаниците на Красимир Балъков напълно заслужено взеха победата.

Черноморец - Пирин 1:0

1:0 Фернандес 40-а мин

Стартови състави:

Черноморец Бургас: Борел, Зайц, Дянков, Хайри, Старокин, Андре, Нуньо, Паланков, Андонов, Фернандес, Койта

Пирин Благоевград: Макенджиев, Митревски, Попев, Георгиев, Башлиев, Златковски, Сандански, Костадинов, Тодоров, Стойков, Кондев