Саня, Сеск и страхотен Фабиански биха Евертън на \"Гудисън\"

17:56
Арсенал победи Евертън с 2:1 на "Гудисън" в мач от поредния кръг във Висшата лига.

Двубоят започна с натиск на "карамелите", които в първите 15 минути пропуснаха 2 много добри възможности за откриване на резултата. В средата на първото полувреме "топчиите" изравниха играта и на свой ред застрашиха вратата на домакините. Удар на Насри отблизо бе блокиран от защитник, а по-късно Хауърд отрази изстрел на Аршавин. В 36-а минута Бакари Саня бе оставен сам в наказателното поле на Евертън и от малък ъгъл със зверски шут откри резултата.

След почивката чудесна комбинация между Денилсон, Шамак и Франсеск Фабрегас завърши с удар на последния за 2:0. "Карамелите" не се отказаха да търсят обрат, но опасните положения бяха пред тяхната врата. В 60-а минута Шамак след остър пас по земя пропусна от няколко метра да покачи на 3:0. До края на срещата Евертън упражни натиск, но Фабиански отчая домакините с 3 великолепни спасявания. В 89-а минута обаче Кейхил намали на 1:2 и "карамелите" обсадиха вратата на Арсенал, но до обрат не се стигна.