Черно море писа тройка на Миньор

16:53
Черно море записа класическа победа с 3:0 при домакинството си на Миньор Перник в мач от 14-я кръг на "А" група.

Мачът във Варна започна скучно, но постепенно "моряците" взеха превес и логично поведоха в 32-а минута.

Вратарят на гостите Ивайло Иванов не успя да улови топката след центриране и играч на Черно море я чукна леко, преди Тиаго да я прати във вратата. В 41-а минута резултатът набъбна на 2:0, след като Адемар открадна една топка и я подаде на Ратников, който не сбърка от точката на дузпата. В 70-та минута имаше конфликт на трибуните, след като феновете на Миньор опитаха да прескочат предпазната ограда, деляща ги от привържениците на домакините. Малко след това Румен Николов се възползва от грешка на защитата и оформи крайното 3:0.

Така Черно море запазва 9-а си позиция с 21 точки, докато Миньор продължава да е предпоследен с 9 точки.