Зенит стана предсрочно шампион на Русия

16:44
Отборът на Зенит Санкт Петербург спечели предсрочно шампионската титла на Русия, след като разгроми ФК Ростов с 5:0 в мач от 28-ия кръг на руската Премиер лига, който се игра на стадион "Петровски".

Сръбският нападател Данко Лазович откри резултата в 40-та минута от дузпа, а Сергей Семак направи 2:0 в 75-та минута. Звездата на отбора Александър Кержаков оформи класическия резултат в 82-та минута, а Александър Бухаров добави две попадения в края за крайното 5:0.

Зенит в крайна сметка грабна златните медали два кръга преди края, след като ЦСКА Москва завърши 1:1 като гост на Спартак Налчик.

Това е втора шампионска титла в историята на клуба след успеха през 2007 година под ръководството на Дик Адвокаат. Клубът освен това има и една шампионска титла на СССР през 1984 година.