Лацио излезе от кризата, надви Наполи и отново е първи в Серия А (видео)

15:49
Лацио победи Наполи с 2:0 на стадион "Олимпико" в Рим в среща от 12-я кръг на Серия А.

Домакините излязоха напред в резултата в 15-а минута, когато Стефано Маури с дълъг пас изведе Мауро Сарате зад защитата на Наполи. Аржентинското острие се озова на чиста позиция в наказателното поле малко вляво от вратата. Сарате шутира по диагонала с левачката и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата.

В 60-а минута "орлите" подпечатаха победата си с второ попадение. Ернанес с пас по земя намери Сарате в наказателното поле на южняците, а аржентинецът пусна хоризонтален пас за Серджо Флокари, който от точката на дузпата с плътен изстрел по земя заби втория гол за своя тим.

Така Лацио събра 25 точки и изпревари Милан, който довечера играе градско дерби срещу Интер.

Лацио - Наполи 2:0

1:0 Сарате 15-а мин
2:0 Флокари 60-а мин

Лацио: Муслера, Лихщайнер, Раду, Биава, Диас, Броки, Ледесма, Сарате, Ернанес, Маури, Флокари

Наполи: Де Санктис, Грава, Канаваро, Кампаняро, Маджо, Пациенца, Йебда, Витале, Хамшик, Лавеци, Кавани