Феномена заби важен гол, Коринтианс все по-близо до титлата

14:07
Феномена Луиш Назарио Да Лима Роналдо донесе победата на Коринтианс с 1:0 над конкурента за титлата Крузейро.

Пълничкият голаджия отбеляза единствения гол от дузпа и Коринтианс излезе еднолично начело в класирането с 63 точки, с 2 повече от втория Флуминензе и 3 повече от третия Крузейро.

34-годишният Роналдо бе повален в наказателното поле от защитника Жил три минути преди края и сам хладнокръвно реализира ценното попадение от бялата точка.

За нарушението Жил получи втори жълт картон и остави отбора си с 10 души в последните минути.

"Овладях топката на гърди и бях ударен силно от дясно. Не мисля, че има съмнения, че това е дузпа", коментира Роналдо.

В класирането начело е Коринтиас с 63 точки, следван от Флуминензе 61, Крузейро 60, Ботафого 56, Гремио 54 и други.