Страхотни голове на Вия и Меси донесоха победата на Барса над Виляреал

00:56
Барселона победи Виляреал с 3:1 като домакин в среща от 11-я кръг на Примера дивисион.

Каталунците откриха резултата в 22-а минута, когато Шави пусна пас към Иниеста, който с чудесно извеждащо подаване изведе Давид Вия на чиста позиция и острието на "блаугранас" с удар по диагонала мушна топката между краката на вратаря, откривайки резултата.

Пет минути по-късно Нилмар осъществи чудесен самостоятелен пробив, преодолявайки Пуойл и си отвори добра позиция за шут. Бразилецът стреля с левия крак от границата на малкия пеналт, като топката мина покрай Валдес, чукна се в лявата странична греда и влезе във вратата - 1:1.

Тринайсет минути след почивката падна голът на вечерта. Лионел Меси и Педро направиха две последователни двойни подавания, като последната размяна на пасове изведе Меси на чиста позиция вдясно от вратата. Аржентинецът с прехвърлящ удар преодоля вратаря и отново изведе Барса напред в резултата.

Седем минути преди края Педро опита да се запише сред голмайсторите, но ударът му се отклони в Капдевия и попадна у Меси, който с плътен удар отново преодоля Диего Лопес и оформи крайното 3:1.

Така Барселона събра 28 точки и ще нощува на първо място в Примера дивисион. Утре играе прекият конкурент на каталунците за титлата Реал Мадрид.

Барселона - Виляреал 3:1

1:0 Вия 22-а мин
1:1 Нилмар 27-а мин
2:1 Меси 58-а мин
3:1 Меси 83-а мин