Ман Сити не успя да бие Бирмингам, публиката освирка Манчини

18:54
Манчестър Сити и Бирмингам завършиха 0:0 на "Ийстланд" в мач от поредния кръг във Висшата лига.

Преди почивката "гражданите" имаха леко териториално преимущество, но не успяха да създадат нито едно чисто положение. Карлос Тевес бе най-активен в предни позиции и опита няколко интересни отигравания, но добре подредената защита на гостите не му даде шанс да бие опасно. В 40-а минута гол на аржентинеца бе отменен заради засада.

В началото на второто полувреме Джеймс Милнър имаше чудесна възможност да открие, но шутът му бе избит от гол линията. Сити упражни сериозен натиск и Адам Джонсън можеше да отбележи. Ударът му обаче срещна крак на защитник и излезе в корнер. Малко след това и Тевес шутира, но покрай страничната греда. Бирмингам също опита няколко опасни шута към Джо Харт. Стражът на Сити обаче уверено спаси всички удари към вратата си. Домакините не се представиха на ниво, а мениджърът Манчини си навлече гнева на публиката за решението си да смени Тевес в 82-а минута. До края "гражданите" продължиша да търсят победата, но изглеждаха безпомощни пред вратата на противника.