Треньорът на Борусия: Аз съм идиот!

18:26
Треньорът на Борусия Дортмунд Юрген Клоп призна, че е постъпил идиотски, като е тръгвал да се кара с четвъртия рефер по време на мача на неговия тим с Хамбургер, спечелен с 2:0.

Голове на Лукас Бариос и Шинджи Кагава донесоха успеха на тима от областта Рур и така Борусия водят убедително в класирането на Бундеслигата преди останалите срещи от кръга в събота и неделя.

Клоп обаче може да бъде наказан от Германската футболна асоциация, след като влезе в конфликт с четвъртия съдия Щефан Траутман, а това бе уловено от телевизионните камери.
По-късно двамата си стиснаха ръцете, а Клоп се извини.

"Аз съм идиот. Имаше две мнения в случая, но аз бях глупав и наистина съжалявам", сподели Клоп.

Конфликтът се случи в 41-а минута, когато халфът на Хамбург Зе Роберто фаулира Марио Гьотце от Дортмунд, но реферът Дениз Айтекин остави играта да продължи.