Славия надви Монтана в мач с пет гола

16:22
Славия победи Монтана у дома с 3:2 в мач от поредния кръг на родното първенство.

"Белите" откриха в 10-а минута, когато Георги Христов финтира няколко защитници и бе точен за 1:0. В 27-а Галин Иванов пропусна чудесен шанс да удвои. Осем по-късно Стефано Кунчев спаси своите, след като отрази удар на излезлия сам срещу него Кондев. В 44-а минута Славия вкара втори гол. След центриране от фаул, Георги Христов засече с глава за 2:0.

Три минути след началото на второто полувреме Монтана се върна в мача. Чепилов с хубав диагонален удар намали на 1:2. В 58-а минута футболистите на Славия поискаха дузпа за игра с ръка, но реферът прецени, че основания за наказателен удар няма. В 77-а "белите" до голяма степен решиха двубоя в своя полза, след като Николай Божов бе изведен сам срещу вратаря и отбеляза трети гол. В 85-а Едуардо след меле пред Кунчев вкара за 2:3, но до обрат не се стигна.