Реал се отърва от комплекса Алкоркон

22:50
Реал Мадрид се отърва от комплекса Алкоркон, след като без проблеми победи Мурсия с 5:1 на "Сантяго Бернабеу" и с общ резултат 5:1 възпитаниците на Жозе Моуриньо се класираха за следващия кръг в турнира за Купата на Краля.

Мадридчани откриха резултата още в четвъртата минута, когато Педро Леон даде къс пас на Естебан Гранеро, който от границата на наказателното поле с параболичен изстрел заби топката в мрежата.

Две минути преди почивката играчите на Реал получиха правото да изпълнят корнер. Топката бе подадена към Марсело, който центрира на задна греда за Гонзало Игуаин. Аржентинецът бе оставен непокрит и без проблем си спря топката преди да шутира и да увеличи преднината на домакините.

Петнайсет минути преди края Кристиано Роналдо вкара поредния си гол за "Кралския клуб", правейки резултата класически.

В 80-а минута Алваро Арбелоа получи втори жълт картон и остави своя тим с човек по-малко на терена. Две минути по-късно гостите вкараха почетен гол, след като Педро отбеляза от дузпа.

Малко след това, в 85-а минута и отборът на Реал получи право да изпълни единайсетметров наказателен удар, който бе реализиран от Карим Бензема.

Крайният резултат бе оформен от Шаби Алонсо, който се разписа в 89-а минута.

Реал Мадрид - Мурсия 5:1

1:0 Гранеро 4-а мин
2:0 Игуаин 43-а мин
3:0 Кр. Роналдо 75-а мин
3:1 Педро 82-а мин (д)
4:1 Бензема 85-а мин (д)
5:1 Ш. Алонсо 89-а мин