Сосиадад удари Сантандер, Пелегрини не помогна на Малага

09:49
Хосеба Йоренте вкара ранен гол, за да донесе победата на Реал Сосиедад над Расинг Сантандер с 1:0 в мач от 10-я кръг на Ла Лига.

В 7-а минута Шаби Прието даде перфектен пас за Йоренте в наказателното поле и баският нападател се разписа в трети пореден мач за 1:0. Това пък бе трета победа в четири срещи за Сосиедад, които излязоха на петото място с 16 точки, само на една зад четвъртия Валенсия.

Малага пък посрещна новия си треньор Мануел Пелегрини със загуба 0:1 от Еспаньол. Специалистът не бе на скамейката за своя тим, тъй като бе назначен едва в четвъртък. Треньорът на "Б" отбора Рафаел Гил обаче не успя да спре серията без победи на Малага, която вече е шест мача, след като Хави Мартинес се разписа в 1-а минута с шут от близо 35 метра.

Еспаньол е вече четвърти в класирането с 18 точки, докато Малага са 18-и със 7.