Гент удари Спортинг и възроди надеждите си за класиране напред в ЛЕ

21:49
АА Гент победи Спортинг Лисабон с 3:1 у дома в мач от груповата фаза на Лига Европа.

Двубоят започна чудесно за домакините, които откриха резултата още в 7-а минута. След центриране отдясно нападател на белгийците бе задържан и реферът свири дузпа. Смолдерс реализира от бялата точка да 1:0 в полза на Гент. Организацията в играта на Спортинг куцаше и домакините бяха по-добрият отбор в първите 20 минути. В 21-а само в разстояние на около 60 секунди португалците от добри позиции отправиха два неточни удара с глава към вратата на Гент. В 38-а минута обаче Салейро засече центриране отдясно за 1:1.

В началото на второто полувреме Саломао стреля опасно отдалеч, но топката мина малко над вратата. В 52-а минута пък Любианкич от домакините пропусна отблизо да отбележи втори гол за своите. Малко след това отново той шутира на сантиметри покрай страничната греда. Гент беше по-добрият отбор и пропуснаха още 2-3 много изгодни ситуации. В 77-а минута Абел бе изгонен, а две по-късно Конте финтира защитник и с хубав удар вкара за 2:1 в полза на белгийците. В 82-а белгийците решиха всичко, след като Арбайтман с глава засече чудесно центриране - 3:1 за Гент.