Берба не вкара на Иванков, но Юнайтед лесно се справи с Бурсаспор

23:33
Манчестър Юнайтед победи Бурсаспор с 3:0 като гост в мач от Група "С" в Шампионската лига.

Димитър Иванков бе титуляр на вратата на турския тим, а съименникът му Димитър Бербатов води атаката на англичаните.

Интересните ситуации през преди почивката не бяха много. Играта бе равностойно, а домакините изглеждаха респектирани от класата на съперника си в началото. В 8-а минута след центриране отляво Бербатов засече с глава, но слабо в ръцете на Иванков. Три по-късно отново българският нападател на "червените дяволи" опита далечен шут. Стражът на Бурса обаче внимаваше и без проблеми отрази. Най-чистата ситуация за турците се откри пред Тургай в 22-а минута. След грешка на англичаните в центъра на терена, футболистът на домакините бе изведен сам срещу Ван Дер Саар, но би в тялото му. До края на полувремето атаките на Юнайтед бяха по-опасни, но не достатъчно, за да преодолеят защитата на Бурса и вратаря Иванков.

В началото на второто полувреме "червените дяволи" стигнаха до гол, след като Флетчър бе изведен сам срещу вратаря на домакините отдясно и го преодоля за 1:0. Последваха силни минути за Бурсаспор и 2-3 сериозни опасности пред Ван Дер Саар, но изравнително попадение не падна. Гостите решиха мача в 73-а минута, когато Обертан бе точен за 2:0. Пет по-късно пък Бебе бе изваден през центъра на защитата и преодоля Иванков за трети път.

В другия мач от групата Валенсия победи Рейнджърс у дома с 3:0 след два гола на Солдадо и един на Коща.

Стартови състави:

Бурсаспор: Иванков, Ведерсон, Ердоган, Инсуа, Серкан, Волкан Сен, Свенсон, Тандоган, Тургай, Ергич, Ибрахим

Манчестър Юнайтед: Ван Дер Саар, Евра, Смолинг, Видич, Рафаел, Карик, Флетчър, Скоулс Нани, Обертан, Бербатов