Неопитен уелски рефер свири Рапид - ЦСКА

14:19
Реферът от Уелс Саймън Лий Евънс ще ръководи срещата от група "L" на Лига Европа между Рапид Виена и ЦСКА в четвъртък.

Евънс досега не е свирил мач на български отбор и е бил главен рефер на само една среща от Лига Европа и на няколко от квалификациите на същия турнир.

Евънс бе назначен да свири мач на тази дата в Лига Европа още миналия месец, но според новите правила на УЕФА, точните срещи, които реферите ще ръководят, не се обявяват преди понеделник в седмицата, в която се играе двубоя. ЦСКА и Рапид вече играха в България в последния кръг от мачовете от груповата фаза, а срещата между тях завърши с успех с 2:0 в полза на австрийците.

Сега на ЦСКА им трябва победа, за да запазят някакви шансове да продължат. "Армейците" вече отстраниха един отбор от родината на Еванс по пътя си към груповата фаза на Лига Европа. Това бе шампионът на Уелс ТНС. Помощници на Еванс ще бъдат Еди Кинг и Фил Томас, докато Марк Уитби е четвърти съдия. Специалните допълнителни двама рефери за мача от Лига Европа ще бъдат Кевин Морган и Дийн Джон.