Чудо! Ливърпул победи като гост, Макси донесе успеха срещу Болтън (видео)

19:44
Болтън загуби като домакин от Ливърпул в мач от 10-я кръг на английската Висша лига. Двубоят на "Рийбок Стейдиъм" приключи при резултат 1:0 за "червените".

Първата много сериозна опасност за откриване на резултата създадоха гостите в 8-а минута. Тогава на чиста стрелкова позиция се озова Фернандо Торес, който обаче се засуети и не успя да отправи добър завършващ удар. Като цяло през първите 15-тина минута на мача Ливърпул бе доста по-добрият отбор на терена. След това играта се изравни, като действията се водеха предимно в средата на терена. Домакините опитваха да създават проблеми за защитата на гостите, предимно чрез центрирания от крилата, но така и не бе създадена чиста ситуация пред вратата Хосе Рейна. Хубава атака на Ливърпул в 41-а минута завърши с неточен изстрел от средна дистанция на Джерард. До края на първото полувреме и двата тима си размениха по едно добро положение за гол, но не успяха да отбележат и се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

Началото на втората част на мача започна с добро положение за състава на Рой Ходжсън, но силният изстрел на Торес бе блокиран от играч на Болтън. В 56-а минута взаимодействие между испанеца и Стивън Джерард създаде проблем за отбраната на домакините, но отново не се стигна до завършващ изстрел. Джо Коул пък получи разтежение в 60-а минута и се наложи да бъде заменен принудително от нападателя Давид Н\'Гог. Малко по-късно Киргиакос стреля опасно с глава след центриране от корнер, но топката премина над целта. Много хубава атака на гостите в 71-а минута завърши с акробатично изпълнение на задна ножица от страна на Макси Родригес, но топката не пожела да попадне във вратата на Яскенлайнен. Малко след това Елмандер стреля опасно, но топката премина на сантиметри от вратата на "червените". Кевин Дейвис едва не вкара за Болтън в 76-а минута, когато засече центриране и от близко разстояние не успя да насочи правилно топката. Четири минути преди края на срещата Ливърпул все пак успя да отбележи попадение, когато Торес изведе Макси на стрелкова позиция след много красив пас с пета, а аржентинецът вкара и донесе трите точки на тима си, като това бе първа победа на мърсисайдци като гост в първенството.

Така Болтън запазва 9-о с място в класирането на Висшата лига, а Ливърпул вече се изкачва на 12-а позиция с актив от 12 точки.

Стартови състави:

Болтън: Яскенлайнен, Стейнсон, Робинсън, Найт, Кейхил, Муамба, Тейлър, Холден, Лий, Елмандр, Дейвис

Ливърпул: Рейна, Кончески, Киргиакос, Карагър, Шкъртел, Лукас, Макси, Мейрелеш, Коул, Джерард, Торес

Болтън - Ливърпул 0:1
0:1 - Макси, 86\'