Арсенал наказа грешките на Нюкасъл и продължава напред в Карлинг къп

23:37
Арсенал победи Нюкасъл с 4:0 като гост в мач от 4-я кръг на Карлинг къп и се класира за следващата фаза от турнира.

Само в рамките на първите 5 минути "топчиите" пропуснаха няколко много добри положения. В 1-а Вела излезе сам срещу вратаря, но би в него. Бенднер на два пъти и веднъж Уолкът също не успяха превземат вратата на "свраките". В 13-а минута Рейнджър от домакините се пребори за една топка, преодоля стража на лондончани, но би в тяло на защитник. Секунди по-късно футболист на Нюкасъл отправи зверски далечен шут, който срещна гредата. Последваха минути, в които играта бе равностойна. Действията се пренасяха бързо от едната врата към другата, а грешките зачестиха. В края на полувремето Арсенал бе по-добрият отбор, но Уолкът и Бендтер от удобни позиции биха в ръцете на вратаря. Все пак надмощието на "артилеристите" даде резултат и в продължението и след разбъркване пред вратата на "свраките" топката се озова в мрежата им.

Домакините потърсиха изравнително попадение, но получиха втори гол в 53-а минута. Уолкът бе изведен сам срещу стража на Нюкасъл и го преодоля за 2:0. При попадението обаче крилото на Арсенал бе зад защитата. Бенднер, който беше в пасивна засада, но показа, че няма да играе с топката пък волно или неволно събори противников защитник и повлия на ситуацията. Въпреки пасива от два гола, "свраките" продължиха да се борят, натиснаха и Рейнджър в 81-а минута се извиси след корнер и стреля с глава, но в ръцете на вратаря. В ответната атака "топчиите" направиха резултата класически след хубав шут на Бенднер. В 88-а Уолкът бе изведен сам срещу стража на домакините и вкара четвърто попадение.

Стартови състави:

Нюкасъл: Крул, Уилямс, Перш, Тейлър, Кадар, Гътри, Рътлидж, Смит, Вучкич, Ловенкрандс, Рейнджър

Арсенал:
Шчесни, Косчиелни, Джуру, Ебуе, Гибс, Ейстмунд, Росицки, Уолкът, Денилсон, Вела, Бендтнер

The_Winner1
28.10.2010 16:45

yoyothebestplay - взимай малко пример от други фенове на Арсенал и не се прави на много умен (не си *thinking* )Madoto_1 - нп *thumb_up*

Madoto_1
28.10.2010 15:35

И аз гледах повторението и засадата е 100%, извинявай The_Winner1, че спорих за това, факт е, че е засада *thumb_up*

yoyothebestplay
28.10.2010 14:36

а то тва е ебахти задника *sick* явно пак се започна Ерата на Контузиите само остава да съобщят че Фабрегас пропуска мача с Уест Хям и това ще е ЧЕРЕШКАТА НА ТОРТАТА *cigarette*

28.10.2010 14:33

слабо играха арсенал но победата е изразителна и си струваше *smile* Близалката тука ми почнала да спори че Гънерс играели грубо абе мила моя ти да не си смъркала неква доста менте дрога? *erm* гледаи срока да годност следващия път *thumb_up*

FAB_4
28.10.2010 13:53

Засадата на Уолкът е 100% за тези които спорят гледам го в момента на стоп-кадър, чиста засада, няма никой в горната част на терена който да я покрива

shadowblase
28.10.2010 10:49

аз мисля че резултата не е много реален. Арсенал трябваше да бие ама не чак с толкова. Особено второто полувреме Н'касъл си играха много добре и според мен заслужаваха да вкарат 1-2 гола. Карай. Защитата е слабото звено на отбора, а тоя Керъл е ебати машината. Мн ме кефи

caramell
28.10.2010 08:01

Мисля , че мача е Нюкасъл - Арсенал ? Невиждам защо трябва да намесвате богатия отбор на Челси.. видяхме ги тях какво направиха ама както и да е. Първия гол си е чист късмет , нека малко и за Арсенал да има такива , че то Ман.Юн. цял живот има такъв късмет. Втория гол има засада , нека да има и за Арсенал такива де.. Третия и Четвъртия няма какво да се коментират , просто Нюкасъл са слабички.

stasi88
28.10.2010 06:36

Неразбирам за какво спорите. Да Челси са извън турнира, но по-важното е какво стана в мача срещу Челси и Арсенал. Мадото сигурен съм, че ти си спомняш и аз лично се надявам Арсенал да вземат купа, че тая криза ей...!

rokera_henry
28.10.2010 00:50

Да не говоря, че и трябваше да се свири дузпа, за онова положение срещу Джуру, когато отново Перш с грубо флизане не уцели топката, а коляното на Джуру, ама неееееее съдийте вкараха 4 гола и те са причината Арсенал да са едни от най-добрите отбори в света и те са причината за глада в Сомалия, особено след тоя мач.. пхахах

28.10.2010 00:48

Ами как да влиза? Като балерина ли? Като видя, че ще се играе грубо срещу тях още отначало и не им дават картони, много ясно, че ще отвърнат.. А и ми говориш само за едно влизане, а не за 10 от страна на Нюкасъл. Абе като трябва да се казва нещо лошо, сте първи в темите, а другите факти ги избягвате. Все говорите това, което ви изнася. А специално ти, The_Winner1 винаги си във всяка тема за Арсенал и винаги плюеш по един и същ глупав начин.. Винаги търсим под вола теле.. Както и да е, интерисувай се повече от нашия отбор от колкото от твоя..

The_Winner1
28.10.2010 00:28

Madoto_1 - в кое да ги задмине? и да имаше , но не покриваше засадата *thinking* rokera_henry - а влизането на Ийстмънд??? то беше чисто нали *erm*

27.10.2010 23:48

Късметлийски бил гола на Арсенал - няма спор, а те не бяха ли късметлии след като в първите 4 минути и 50 секунди Арсенал пропуснаха 5 положение, именно защото Нюкасъл имаха късмет? Като заговорихте за съдийски грешки, помните ли в началните минути при една атака на Арсенал, как единия от централните защитници на Нюкасъл задържаше, дърпаше и блъскаше Бентер и не бе дадено нарушение? Или да не говоря за грубите влизания на Алън Смит, който заедно с Перш бяха за гонене? Ама вие все си говорите каквото ви оттърва.. Да речем, че имало засада при 2рия гол и какво? Нима Арсенал не го ощетяват често? Айде стига злоба и простотия, че се излагате вече... Добре, че бяха съдийте, че Арсенал никога нямаше да бият този толкова силен и велик отбор Нюкасъл.. пффффффф смешна история...

Damacon
27.10.2010 23:39

Winner Дишай чоек *smile* Иначе какво да кажа тоя Уолкот е като торпедо нема стигане, нема спиране. Тоя имам чуството че може спокойно да се конкурира с Болт. Добър мач и за вратарчето. Доволен съм от Счезни дано Венгер му даде шанс и във висшата лига. Дерзайте Гънърс *beer*

Madoto_1

The_Winner1 това, че коментаторите казаха, че имаше засада не означава, че е истина.Ако има къде да погледнеш повторение на ситуацията виж в дъното на екрана дали нямаше играч на Нюкасъл, който покриваше засадата.Друг е въпросът, че Бендтнер извърши нарушение след това.А за грубите влизания какво ще кажеш?Усещам лека завист, а може би и страх, че Арсенал може да задмине Челси?

The_Winner1
27.10.2010 23:35

1-я гол - толкова късметлийски няма,2-ри гол- засада (несвирена), тук се реши мача *thinking* другите 2 гола вече нямат знаение *thumb_up* и все пак честито, но след победи над отбори от които Челси падна, недейте да политате много високо

Madoto_1
27.10.2010 23:10

По-рано днес * *lol* / отбори, коИто печелят *, правя доста грешки тази вечер, но и аз съм човек, и аз греша *erm*

Madoto_1
27.10.2010 23:08

Извинявай, че пак пиша, въпреки че казах, че няма да го правя повече днес, но както казах и по-радно днес съдията не знам защо свири предимно в наша полза.Винаги съм уважавал отбори, който печелят заради качествените отигравания, които правят, а не заради помощта на съдията и за това днес не се радвам на победата на любимия ми Арсенал.Надявам се да направи една-две грешки и в полза на Нюкасъл с които те да ни изравнят и по този начин един вид да сме квит *thumb_up*

ceco26

Съдийски Арсенал все трите точки на Сейнт Джеймсис Парк очаквам да е крайното заглавие на темата. *thumb_up* Който отрича да си сложи цайси и да си е** м******. *sick*

The_Winner1
27.10.2010 22:54

Madoto_1 - лека вечер (не ми се занимава да споря) *thumb_up*

Madoto_1
27.10.2010 22:51

И как разбра, че е ''злобен'' удара?Дрогба литна ли след като бе ударен или просто леко си се срина на земята?Не мисля, че толкова много ще ти помогнат малко повечето мускули при ''злобен'' удар с бутонки в гърдите.Кик-боксьорите падат при такива удари и остават в нокаут, а тези момчета са тренирани за такива неща, но Дрогба е по-силен, по-велик, по-издръжлив и е най-великия човек на света и точно поради тази причина той се изправи толкова бързо след удара.Пожелавам успех на отбора ти и нека спрем вече с този спор, няма смисъл да се карам с теб.Лека вечер ти пожелавам.

The_Winner1
27.10.2010 22:47

Madoto_1 - ами ти може да не си казвал, но останалите ти "приятели" твърдят така и както вие ни слагате под общ знаменател всички фенове на Челси,така и ние вас *wink*и немога да разбера каква симулация може да направиш при положение че те ритат злобно с бутоните в гърдите *sick* ама явно повече ги разбирате нещата *thumb_up* а и Дрогба се изправи по-бързо защото има по-здрава физика ама не ми се занимава да ти обяснявам

Madoto_1
27.10.2010 22:46

Абе то всички не ги интересува тази купа, но като я спечелят и се кефят като малки деца.Стига с това ''тази купа не ме интересува'',''този мач не ми е важен''.След като отбора е там значи има за цел да победи.След като са ви боцнали 4 парчета значи сте били по-слабички.Край на темата, нямам нужда да споря с фен на Челси за отбора на Челси *thumb_up*

Madoto_1
27.10.2010 22:44

За Ван Перси не съм сигурен дали няма да издържи на този удар, защото не е по-дребен от Дрогба, а и след като Дрогба толкова лесно си стана след удара(и леката намеса на медицинския екип на Челси) значи не е бил толкова СИЛЕН този удар.Да не забравяме, че Дрогба си е голям симулант и не е невъзможно удара да е бил съвсем, съвсем лекичък, но не казвам, че нямаше нарушение и не трябваше Еванс да бъде изгонен при онова положение.

The_Winner1
27.10.2010 22:43

Madoto_1 - нали знаеш как победиха - гол в добавеното време,а дали щяха да издържат още 2х15? а и за мен тази купа и другата за КШ не ме вълнуват, за мен са важни , титлата на Висшата лига, Купата на ФА и Шампионска лига (която е карък) *thinking*

Madoto_1
27.10.2010 22:41

The_Winner1 а дали Рамирес щеше да издържи?С такива...''дали'' няма нужда да загрозяваме разговора.За коя ситуация в нашето поле говориш?Наистина не помня, не си мисли, че просто ''не искам'' да си спомням.Както казах и в предишния си коментар - свири се в наша полза днес.Още нещо, аз не съм казал, че Челси е груб отбор...

The_Winner1
27.10.2010 22:39

Madoto_1 - а при положението във вашето наказателно *thinking* ми аз не видях нищо грубо в ситуацията преди това,но не ми се спори за това че играчите ви са малко по "мъжествени" и в някой ситуации изглежда че буквално ги пребиват *sick* един въпрос - помниш ли ритника който отнесе Дрогба (казвате че Челси са ръгбисти и играят грубо) дали ако беше Перси щеше да издържи на онова изпълнение???

Madoto_1
27.10.2010 22:36

СтаМфорд Бридж* ще ме извинявате феновете на Челси просто леко се обърках *thumb_up*

Madoto_1
27.10.2010 22:35

Аххх и The_Winner1 няма нужда да се ядосваш, че тези момчета ви разпиляха на Станфорд Бридж и то не с 0:1, а с 3:4.Знам, че искаш и нас да ни победят, но като гледам мача нямат много големи шансове.Няма нужда сега да злобееш за Арсенал.Няма и смисъл да се караме с теб.Пожелавам ти да видиш Арсенал на финал срещу Юнайтед, а след това и вдигайки купата *thumb_up*

Madoto_1
27.10.2010 22:33

Точно щях да кажа, че в този мач се свири мнооого за Арсенал, но се случи това в полето на Нюкасъл където Пърч извърши 2 нарушения и нямаше дузпа.Все пак за първи път виждам да се свири така за Арсенал, а не против Арсенал. *thumb_up* The_Winner1 А за влизането преди Гибс ''сам'' да се контузи?А за влизането на Пърч при което имаше дузпа?Ама много тъп коментар си пуснал.

gopencet0
27.10.2010 22:31

Лоли каза тежката си дума *lol* *lol* Това че играят грубо срещу тях, в някои мачове е факт, обаче чак пьк толкова. Но не знам няма да споря защото не сьм сигурен А пьк тоя Power Ranger той незнае ко стаа, той в оная ситуация се чудеше кво да праи, как да отиграе ситуацията

The_Winner1
27.10.2010 22:24

пак ли само срещу Арсенал се играе твърдо??? и пак ли някой "прекали" срещу Гибс който сам се контузи *erm* и тоя Ийстмънд незаслужаваше картон нали??? и добре че беше тоя Рейнджър за да не губите сега в резултата *thinking*

gopencet0
27.10.2010 22:06

Гога ще видим има още 3-4 мача *smile* Много ме е яд за Гибг отнова травма получи *sick*

Gogata85
27.10.2010 21:58

той съра ще пуска резервите поне до полуфинала даже и там не се знае зависи от противника. така че не е много сигурно дали ще стигнем до финала *wink* но ще стискам палци *party*

gopencet0
27.10.2010 21:53

Дано да то като видиш кои са останали, следва да няма проблеми на Юнайтед и Арсенал да стигнат финала

Gogata85
27.10.2010 21:52

gopencet0 дано се видим на финала. ще бъде много як мач *smile*

gopencet0
27.10.2010 21:50

Е тука са Уолкьт, Росицки, Денилсон, Бендтнер - които играя почти всеки мач (като излючим когато са контузени) тоя Гибс мен лично много ми харесва, но и него контузия го беше фанала цял сезон *sick*

Gogata85
27.10.2010 21:46

нали Арсенал я искаха тази купа,но ето че излизат с резервите *smile* е те си знаят. пожелавам на феновете на двата отбора интересен мач и по-добрият да победи

gopencet0
27.10.2010 21:44

Да него го зеха сега, обаче вратаря не сьм го и чувал *lol* *cigarette*

gopencet0
27.10.2010 21:30

Аре успех на Арсенал *thumb_up* и Адаш ако влезеш на тая новина мога да ти пожелая кьсмет на отбора ти и нека моите и твоите любимци се изправят на финала *beer*