Абърдийн и Мъдъруел са първите полуфиналисти за Купата на Лигата

11:12
Гол на Пол Хартли от дузпа в последната минута осигури победа на Абърдийн с 2:1 срещу Фолкърк в драматичен 1/4-финален мач от турнира за Купата на Лигата на Шотландия.

Място в предпоследния етап намери и Мъдъруел, който се наложи над Дънди Юнайтед минимално с 1:0. Изпиталият в последните сезони немалко разочарования в турнирите за купите тим на Абърдийн, очевидно си е извлякъл поуките и макар и трудно, успя да премине бариерата в лицето на Фолкърк. Гостите поведоха в 33-ата минута с гол на френския защитник Медхди Халис и едва в средата на второто полувреме настойчивите атаки на "доновете" доведоха до гол, автор на който стана капитанът Пол Хартли. Отново той в допълнителното време реализира дузпа и Абърдийн стигна до успех в мача. Днес ще се играят другите 1/4-финали, в които Рейнджърс играе с Килмарнък, а Селтик със Сейнт Джонстън.