Дортмунд не постави рекорд, но и не загуби

18:54
Отборът на Борусия Дортмунд не успя да подобри клубен рекорд от осем поредни победи в Бундеслигата, след като направи 1:1 на своя стадион с тима на Хофенхайм.

Тимът на Юрген Клоп, който все пак остава на върха в класирането на германския шампионат до края на срещата Байер Леверкузен - Майнц 05, се спаси в последния момент от неприятна домакинска загуба.

Демба Ба откри резултата в полза на гостите в 10-а минута, а Нури Шахин изпусна дузпа в 16-а минута. Антониа да Силва все пак успя да изравни в 90-а минута за крайното 1:1, като в съшия момент бе изгонен играча на гостите Салихович за втори жълт и респективно червен картон.

Борусия Дортмунд е с 22 точки на върха в Бундслигата, а Хофенхайм остава пети с 15 точки. Майнц 05 обаче може да се върне на първото място в класирането, ако победи на "Бай Арена", тъй като има 21 точки.