Черноморец стигна само до точка в Каварна

22:52
Калиакра Каварна и Черноморец Бургас завършиха 1:1 в късния съботен мач от програмата на "А" група.

След равностойни първи минути, домакините от "столицата на рока" откриха резултата в 17-а минута. Кичуков центрира от фаул и подаването му се превърна в гол, след като никой не успя да играе с топката, а Паскал Борел я видя в последния момент и не успя да реагира. "Акулите" веднага натиснаха, но футболистите на Калиакра много добре уплътняваха зоните си и до края на първото полувреме не допуснаха почти никакви опасности пред вратата си.

Черноморец тръгна в атака и след почивката, но положенията пред Йордан Господинов бяха малко. Веднъж стража се намеси решително след далечен шут на Фернандес. В 66-а минута Муса Койта изскочи сам срещу вратаря на домакините, но с глава би над напречната греда. В 79-а гостите от Бургас стигнаха до изравнително попадение след грешка на Господинов. При едно центриране от фаул стражът на Калиакра излезе неразчетено и Койта с глава прати топката в мрежата му за 1:1. До края на стадиона в Каварна не се случи почти нищо интересно.