Брутален Реал разгроми Расинг, Кристиано наниза четири парчета (видео)

22:48
Реал Мадрид отново е лидер в Примера дивисион след наказателна акция на "Сантяго Бернабеу" срещу Расинг Сантандер в среща от осмия кръг на испанското първенство. Възпитаниците на Жозе Моуриньо биха с 6:1 и тотално опровергаха специалистите, които твърдяха, че отборът не умее да бележи попадения през този сезон.

В десетата минута Ди Мария с дълъг пас изведе Игуаин сам срещу вратаря и аржентинецът без проблем прати топката в мрежата - 1:0.

Пет минути по-късно Игуаин бе изведен по десния фланг на атаката на домакините. Нападателят остро центрира в пеналта, а Кристиано Роналдо засече топката с левия крак и удвои преднината на своя тим.

В 25-а минута домакините вкараха трети гол, който бе близнак на второто попадение, като този път асистенцията за Кристиано бе дело на Месут Озил.

Три минути след началото на втората част CR7 оформи своя хеттрик, а в 55-а минута от дузпа той заби и четвъртото си попадение в мача, правейки резултата 5:0 за Реал.

Девет минути по-късно Озил успя да овладее едно дълго подаване към себе си на границата на наказателното поле. Немският национал финтира бранител, нагласи си топката на левия крак и с плътен удар заби шести гол за "белия балет".

В 74-а минута Диоп вкара почетно попадение за гостите.

След тази си победа Реал пак изпревари Барселона във временното класиране. Шампионите имат 19 точки, докато "Кралския клуб" е с една повече.