\"Морето\" корабокрушира тежко на \"Огоста\"

16:51
Монтана разби Черно море с 4:0 у дома в мач от поредния кръг на родната "А" група.

Двубоят започна чудесно за футболистите на Атанас Джамбазки, които откриха резултата още в 6-а минута. Оставеният непокрит Мичев се възползва от центриране на Чепилов и прати топката във вратата на Илко Пиргов за 1:0. "Моряците" потърсиха изравнителния гол, но създадоха твърде малко опасности пред Иванов. Последните минути на първото полувреме бяха изключително интересни, а Монтана до голяма степен предреши изхода на мача. Мирослав Иванов центрира към Атанас Чепилов в 43-а минута и последният бе точен – 2:0 за домакините. Две по-късно стражът на гостите Пиргов фаулира Мирослав Антонов и бе изгонен с директен червен картон.

Второто полувреме започна чудесно за Монтана. В 47-а минута Мирослав Иванов излезе сам срещу резервния страж на Черно море Денчев, но би в тялото му. Притичалият Антонов обаче довкара топката във вратата за 3:0. Монтана бе пълен господар на терена и правеше каквото си иска. При едно от многобройните си положения за гол, домакините стигнаха и до четвърто попадение в 65-а минута, когато Мичев бе изведен сам срещу Денчев и отбеляза.

Монтана: Хр. Иванов, Мечечиев, Жеков, Трифонов, Личков, Гаджев, Д. Илиев, Мичев, М. Иванов, Антонов, Чепилов

Черно море: Пиргов, С. Александров, Ал. Александров, Дяков, Адемар, Димов, Г. Илиев, Георгиев, Юруков, Божилов, Атанасов