Дел Нери подцени Залцбург, Юве пак не спечели в Лига Европа

23:53
Залцбург и Ювентус завършиха 1:1 в мач от 3-я кръг в груповата фаза на Лига Европа.

Треньорът на "старата госпожа" Луиджи Дел Нери бе направил няколко промени в сравнение с последните двубои на тима. На пейката бе новата звезда на "бианконерите" Милош Красич, а като титуляри започнаха Алесандро Дел Пиеро, Амаури, Мохамед Сисоко, Александер Манингер и Мартинес.

В първите минути австрийците бяха по-активният отбор, но не успяха да застрашат сериозно вратата на Юве. След 15-а италианците изнесоха играта в по-предни позиции и на свой ред потърсиха гола. В атака обаче взаимодействията не се получаваха и единствено Дел Пиеро от пряк свободен удар успя да застраши стража на Залцбург преди почивката, но вратарят успя да боксира. "Бианконерите" като че ли бяха подценили мача и домакините се възползва чудесно от неубедителната игра на противника си. В 36-а минута Швенто получи топката отляво, финтира защитник и с хубав удар направи Манингер безпомощен.

На полувремето Дел Нери пусна в игра Красич и сърбинът веднага напомни за себе си. В 47-а минута "Новия Недвед" след центриране отляво овладя топката на далечната греда и разстреля вратаря на домакините – 1:1. Юве натисна и пропусна две изгодни положения за втори гол. В 54-а минута Дел Пиеро центрира към Амаури, но ударът с глава на бразилеца бе спасен. Надмощието на гостите обаче продължи твърде кратко. Залцбург взе инициативата и принуди Манингер на два пъти да се намесва решително. В 65-а Красич бе изведен добре отдясно, надбяга защитник и излезе сам срещу вратаря, но би неточно над вратата. В 78-а австрийците стигнаха до втори гол, който обаче бе отменен заради засада. До края и двата тима търсеха победата, но резултатът остана непроменен.

В другия мач от групата Манчестър Сити победи Лех Познан с 3:1. Хеттрик за успеха на "гражданите" вкара Емануел Адебайор.