И Гент отнесе петица на \"Жозе Алваладе\"

23:58
Спортинг Лисабон разби АА Гент с 5:1 у дома в мач от Група "C" на Лига Европа.

Португалците очаквано започнаха по-активно срещата и в 7-а минута откриха резултата. След балонно центриране отдясно топката стигна до левия фланг, където Саломао с плътен шут по земя я прати във вратата. Шест по-късно Спортинг удвои преднината си. Лиедсон с хубав шут от границата на наказателното поле бе точен за 2:0. В 17-а минута обаче Тимо Хилдебранд допусна ужасна грешка, след като изтърва една центриране топка. Притичалият Вилс се възползва и вкара кълбото във вратата. Съдията зачете гола, въпреки претенциите на стража за нарушение. Попадението не смути домакините, които в 27-а минута вкараха трети гол, копие на първия, но този път от другия фланг. След центриране отляво Лиедсон на далечната греда от воле вкара за 3:1. В 37-а Маниш бе изведен сам срещу стража на Гент, стреля в тялото му, топката се върна в гърдите на халфа и попадна във вратата - 4:1 за португалски гранд.

През втората част Спортинг леко намали темпото, но въпреки това създаде доста чисти голови положения. В 58-а минута Лиедсон отигра малко несериозно с пета и пропусна да отбележи пето попадение. Две по-късно обаче Пощига не пожали Гент и вкара за 5:1. В 65-а Лиедсон пропусна нова чудесна възможност, след като прати топката в аут на празна врата. До края тимът от Лисабон имаше шансове за още по-разгромен успех.

Спортинг Лисабон - АА Гент 5:1
1:0 - Саломао, 7\'
2:0 - Лиедсон, 13\'
2:1 - Вилс, 17\'
3:1 - Лиедсон, 27\'
4:1 - Маниш, 37\'
5:1 - Пощига, 60\'